Medale biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Biatlonowych Mistrzostwach Łotwy w Madonie

Najlepsi biatloniści Łotwy 15-16 sierpnia w Łotewskim centrum biatlonowym „Smeceressils” w Madonie walczyli o tytuły mistrza Łotwy w biatlonie.

W pierwszym dniu mistrzostw biatloniści rywalizowali w sprincie na dystansach 3; 5,1; 6; 7,5; oraz 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m. Wśród ponad 150 startujących biatlonistów była i 10 osobowa reprezentacja rejonu Wileńskiego, składająca się z młodzieży i weteranów biatlonu.  Pierwszymi na starcie 3 km w grupie biatlonistów 2006-2007 r. ur. stanęli Emilia Mincewicz, Damian Rynkiewicz i Daniel Buchowski. Emilia bardzo dobrze radziła na strzelnicy, na dwóch strzelaniach pomyliła się tylko raz i na mecie zajęła 8 miejsce, pokonując 3 km za 13 min. 09 sek. Damian na dwóch strzelaniach pomylił się 9 razy i na mecie zajął 14 miejsce z czasem 12 min. 43 sek. Daniel dystans pokonał za 11 min. 21 sek. i zajął 10 miejsce.

Następnie do startu stanęli juniorzy na dystansie 10 km i juniorki na dystansie 7,5 km Sara Urumowa szybko pokonała 2,5 km, na pierwszym strzelaniu leżąc pudłowała 2 razy i zajmowała 2 miejsce. Na drugim strzelaniu stojąc Sara pudłowała raz i jechała na 1 pozycji, którą zachowała na mecie. Sara Urumowa 7,5 km pokonała za 26 min. 48 sek. i zdobyła tytuł mistrzyni Łotwy w biatlonie. Nikita Romanow najszybciej pokonał 5 km do strzelania leżąc, ale na strzelaniu popełnił 2 błędy, szybko pokonał dodatkowe 300 metrów dystansu i na kolejne 2,5 km wyjechał na 1 pozycji.  Na drugim strzelaniu stojąc popełnił 1 błąd i przed ostatnim okrążeniem zajmował 1 miejsce. Nikita szybko pokonał ostatnie 2,5 km do mety i finiszował pierwszy, zdobywając tytuł mistrza Łotwy w biatlonie. Nikita Romanow 10 km pokonał za 29 min. 00 sek. Wiktoria Augulyte w pierwszym dniu mistrzostw startowała na dystansie 5,1 km w grupie dziewcząt 2002-2003 r. ur. Wiktoria na pierwszym strzelaniu leżąc trafiła do 4 tarcz i po pokonaniu dodatkowych 150 m jechała na drugiej pozycji. Na drugim strzelaniu stojąc silny wiatr przeszkodził celnemu strzelaniu Wiktorii, która popełniła 3 błędy i zajmowała 5 miejsce. Wiktoria Augulyte 5,1 km pokonała za 20 min. 13 sek.

Jadwiga Juniewicz z Rubna (Rej. Wileński) w grupie seniorek startowała na dystansie 3 km. Jadwiga na pierwszym strzelaniu leżąc pudłowała 2 razy. Na strzelaniu stojąc popełniła jeszcze 4 błędy i na mecie zajęła pierwsze miejsce, pokonując dystans za 18 min. 35 sek. Romuald Noreika w grupie M-50 miał do pokonania 5,1 km. Romuald na pierwszym strzelaniu leżąc pudłował 2 razy, na drugim strzelaniu stojąc popełnił 1 błąd i na mecie zajął 1 miejsce, pokonując 5,1 km za 16 min. 00 sek. Marian Kaczanowski, startujący w grupie M-60, także miał do pokonania 5,1 km. Marian pierwsze strzelanie leżąc wykonał szybko i bezbłędnie, na strzelaniu stojąc zarobił 3 karne kręgi i na mecie zajął 1 miejsce, pokonując dystans za 16 min. 27 sek. i zdobywając tytuł mistrza Łotwy w biatlonie.

W niedzielę biatloniści startowali w super sprincie biegiem ze strzelaniem leżąc + leżąc + stojąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 40 m długości. Nikita Romanow w grupie junior miał do pokonania 3,5 km. Nikita wszystkie strzelania wykonał bezbłędnie i był jedynym zawodnikiem, który trafił do wszystkich 20 tarcz. Nikita znów stanął na najwyższym schodku podium, pokonując dystans za 18 min. 41 sek. Jeszcze jedno zwycięstwo odniosła Jadwiga Juniewicz w grupie seniorek w sprincie na 1,5 km. Jadwiga na dwóch strzelaniach leżąc pudłowała po razie, na strzelaniu stojąc popełniła 3 błędy i zajęła 1 miejsce, pokonując dystans za 18 min. 44 sek. Romuald Noreika w grupie senior M-50 tym razem stanął na trzecim schodku podium w super sprincie na dystansie 2,5 km. Romuald na strzelaniu pomylił się 10 razy, pokonując dystans za 18 min. 41 sek. Damian Rynkiewicz w grupie chłopców 2006-2007 r. ur. na dystansie 1,5 km zajął 9 miejsce, pokonując dystans za 11 min. 38 sek. i popełniając 8 błędów na strzelnicy. Daniel Buchowski zajął 13 miejsce z wynikiem 12 min. 12 sek.

To był udany sprawdzian przedstawicieli Rejonu Wileńskiego przed Mistrzostwami Państw Bałtyckich w biatlonie, które odbędą się w Niemenczynie 22 sierpnia b. r. na biatlonowej strzelnicy o godz. 11.00. Zapraszam do kibicowania i dopingowania reprezentantom naszego rejonu.

Gratulujemy zwycięzcom i medalistom i życzymy kolejnych sukcesów.