Zawodami w rowerowym biatlonie w Niemenczynie zakończyli projekt „Sportuj całe lato – pokochaj biatlon” w Szkole Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego

W drugiej połowie sierpnia miesiąca b. r. w ramach projektu „Sportuj całe lato – pokochaj biatlon” trwały zajęcia wychowanków Szkoły Sportowej w różnych dziedzinach sportowych. Zajęcia odbyły się w dniach 18-31 sierpnia w Niemenczynie w formie zajęć dziennego pobytu, gdzie sportowcy trenowali, relaksowali, pływali i zwiedzali. W ramach projektu w Niemenczynie wzięło udział 17 sportowców, uprawiających, piłkę nożną i sporty zimowe z Gimnazjum im. Giedymina i im. K. Parczewskiego w Niemenczynie oraz Gimnazjum im. T. Konwickiego w Bujwidziach i Gimnazjum im. J. Słowackiego w Bezdanach.

Sportowcy trenowali na stadionie gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie, dróżkach leśnych przy biatlonowej strzelnicy, rowerami wypróbowali trasę Maratonu Kresowego „Wilia”, jeździli na nartorolkach drogą Niemenczyn – Sużany, i Niemenczyn – Bujwidzie. Podczas zajęć grali w różne gry sportowe, uczyli się jeździć na deskach balansowych z dwoma kółkami, co było wyzwaniem dla najmłodszych, ale prawie wszyscy z tym sprawili się. Po obiedzie zbierali się przy jeziorze „Gela” popływać i pograć w różne gry sportowe i zabawy. Podczas zgrupowania biatloniści dobrze przyszykowali się i świetnie wystąpili w zawodach Pucharu państw Bałtyckich w biatlonie na rowerach, które odbyły się 22 sierpnia w Niemenczynie. Sara Urumowa zajęła 1 miejsce, Wiktoria Augulyte drugie na dystansie 7,5 km. Daniel Buchowski i Romuald Aleksandrow wywalczyli 3 miejsca na dystansie 10 km. W ostatni dzień odbyły się zawody w biatlonie w różnych kategoriach wiekowych na dystansie 3 km ze strzelaniem z broni pneumatycznej i palnej.

W czasie trwania projektu nie tylko trenowaliśmy, ale mogliśmy sobie pozwolić trochę relaksu w parku wodnym „Vichy”, popływać w płynącym potoku, regenerować siły w gorących jakuzi, zjeżdżać z wodnych górek z różnej wysokości, otrzymując odpowiednią dozę adrenaliny. Także znalazło się czasu na edukacyjną wycieczkę do Dubingiai. Mieliśmy wycieczkę po zoo, oglądając wielbłąda, króliki, strusie, górskie koziołki i inne zwierzęta, ptaki, a na koniec jazdę na koniach.

To były ostatnie trudne treningi i wypoczynek przed nowym szkolnym rokiem, który bardzo się spodobał dla młodzieży i postanowiliśmy jeszcze raz skorzystać z możliwości kontynuowania projektu w ciągu całego roku, robiąc akcent na jesienne ferie i weekendy.

Treściwie spędzić lato i intensywnie potrenować niemożliwie byłoby bez finansowego wsparcia przez Samorząd Rejonu Wileńskiego projektu „Sportuj całe lato – pokochaj biatlon”.

Dyrektor Szkoły Sportowej

Samorządu Rejonu Wileńskiego