Medalių liūtis Vilniaus rajono biatlonininkų varžybose Latvijoje

Rugsėjo 12 dieną Madonos biatlono centre „Smeceressils“ susirinko 77 biatlono mėgėjai varžytis dviračių biatlono varžybose. Varžybų starte stojo 15 Vilniaus rajono atstovų, kurie iškovojo 8 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medalius. Biatlonininkai varžėsi 4,5; 6, 7,5 ir 10 km distancijose, kurios buvo techniškai sudėtingos ir reikalaujančios fizinio pasirengimo.

Pirmi starte stojo Emilija Mincevič, Milena Bernatovič, Damian Rynkevič ir Daniel Buchovski 6 km distancijoje su šaudymu tris kartus gulint. Vilniaus rajono atstovai abejose grupėse užėmė po dvi pirmas vietas. Emilija Mincevič 6 km įveikė per 36 min. 11 sek. (9 baudos minutės) ir nugalėjo iškovodama aukso medalį. Sidabro medalis atiteko Milenai Bernatovič, distanciją įveikusiai per 37 min. 39 sek. (10 b. m.) Daniel Buchovski labai greitai važiavo dviračiu ir nugalėjo, distancijoje užtrukęs 27 min. 50 sek. (6 b. m.), Komandos draugas Damian Rynkevič užėmė 2 vietą su rezultatu 28 min. 50 sek. (5 b. m.).

2019 metų Pasaulio biatlono veteranų čempionato nugalėtojai Jadvyga Junevič ir Marijan Kačanovski eilinį kartą įrodė savo pranašumą, nugalėję savo amžiaus grupėse. Jadvyga moterų M-60 grupėje varžėsi 7,5 km distancijoje su šaudymu po 2 kartus gulint ir stovint. Jadvyga šaudykloje suklydo 10 kartų, distanciją įveikė per 51 min. 40 sek. ir iškovojo aukso medalį. Marijan varžėsi 10 km distancijoje, keturiose ugnies linijose klydo 7 kartus ir nugalėjo su rezultatu 45 min. 49 sek.

Labai gerai Vilniaus rajono atstovai startavo V-20 grupėje, užėmę visą podiumą. Ant aukščiausios nugalėtojų pakylos atsistojo Nikita Romanov, 10 km įveikęs per 38 min. 42 sek. ir šaudykloje suklydęs 4 kartus. Antrą vietą užėmė Romualdas Aleksandrovas, distancijoje užtrukęs 43 min. 27 sek. bei šaudykloje klydęs 11 kartų. Radoslav Aleksandrov iškovojo bronzos medalį, 10 km įveikęs per 43 min. 43 sek., šaudykloje prašovęs 9 kartus. Mėgėjų grupėje jauniausia varžybų dalyvė Eveta Šidlauskaitė 4,5 km distancijoje užėmė 3 vietą, šaudykloje suklydusi 2 kartus. 6 km distancijoje su trimis ugnies linijomis Mila Senkevič tapo nugalėtoja, įveikusi distanciją per 28 min. 02 sek. Mila buvo viena iš dvejų sportininkų, kuriems pavyko pataikyti į visus taikinius. Bronzos medalį varžybų organizatoriai įteikė Elizai Šidlauskaitei. Eliza šaudykloje suklydo 3 kartus, bet distancijoje po kritimo turėjo problemų su dviračiu. Nikita Romanov antrą kartą stojo į startą, 20 jo paleistų šūvių pasiekė tikslą, 10 km distancijoje Nikita užtrūko 34 min.36 sek. ir iškovojo antrą aukso medalį. Sidabro medalį iškovojo Arnold Lepiochin su rezultatu 38 min. 38 sek. šaudykloje suklydęs 2 kartus. Vaikinų V-12 grupėje dvigubą pergalę šventė Vilniaus rajono atstovai. Lukaš Mikelevič užėmė 1 vietą 6 km įveikęs per 28 min. 54 sek.  ir šaudykloje suklydęs 4 kartus. Sidabro medaliu pasidabino Vitold Bystricki, distancijoje užtrūkęs 29 min. 41 sek.( 4 b. m.).