8 Vilniaus rajono atstovų aukso medaliai Lietuvos vasaros biatlono čempionate Ignalinoje

Rugsėjo 25-27 dienomis Ignalinoje vyko Lietuvos vasaros biatlono čempionatas, kuriame labai gerai startavo Vilniaus rajono atstovai, iškovodami 8 aukso medalius iš 10 galimų. Varžybose dalyvavo biatlonininkai iš Anykščių, Ignalinos, Vilniaus, Visagino ir gausus būrys Vilniaus rajono atstovų. Biatlonininkai varžėsi sprinto ir masinio starto distancijose.

Penktadienį vyko sprinto rungties riedslidėmis varžybos vaikų grupėse 3; 6 ir 7,5 km distancijose su šaudymu gulint ir stovint. Biatlonininkų 2006 gim. m. ir jaunesnių mergaičių ir berniukų grupėse pirmas vietas iškovojo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai Milena Bernatovič ir Daniel Buchovski. Milena dvejose šaudymuose suklydo 4 kartus ir nugalėjo, 3 km distanciją įveikdama per 11 min. 57 sek. ir iškovodama aukso medalį. Sidabro medalį iškovojo Mila Senkevič, atsilikusi nuo Milenos vos 3 sekundėmis. Mila buvo greičiausia distancijoje su riedslidėmis, bet šaudykloje suklydo 8 kartus. Emilija Mincevič finišavo 5 vietoje, šaudykloje suklydusi 6 kartus ir distancijoje užtrūkusi 12 min. 46 sek. Vaikinų grupėje Daniel Buchovski užėmė 1 vietą, 3 km distanciją įveikęs per 9 min.54 sek. Daniel Buchovski greitai važiavo riedslidėmis, pirmame šaudyme suklydo du kartus ir pirmavo su 35 sek. persvara. Antrame šaudyme tik paskutinis šūvis buvo netaiklus, kas leido padidinti pranašumą finiše iki 50 sek. Daniel Buchovski distanciją įveikė per 9 min. 54 sek. iškovodamas pirmą aukso medalį Lietuvos biatlono čempionatuose. Nepasisekė Vitoldui Bystrickiui, kurį vos 0,6 sek. skyrė nuo trečios vietos laimėtojo. Vitold šaudykloje suklydo 4 kartus, distanciją įveikė per 11 min. 54 sek. ir užėmė 4 vietą. Lukaš Mincevič liko šeštas, 3 km distancijoje užtrūkęs 13 min. 18 sek.

Šeštadienį biatlonininkai varžėsi bendro starto lenktynėse 4; 7,5;  8; 10 ir 12,5 km distancijose su šaudymu du kartus gulint ir du kartus stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Jauniausių mergaičių grupėje Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtinės nepaliko šansų laimėti kitoms varžovėms ir tarpusavyje kovojo dėl aukso medalio. Mila Senkevič labai greitai važiavo riedslidėmis, bet prastai šaudė ugnies linijose ir finišavo 2 vietoje, 4 km įveikusi per 16 min. 38 sek. Milena Bernatovič atsilikimą trasoje kompensavo taikliu šaudymu, suklydusi vos tris kartus ir nugalėjo su rezultatu 15 min. 18 sek., pasidabinusi antru aukso medaliu. Emilija Mincevič posūkyje išvažiavo iš trasos, nukrito ir susimušė ranką, bet sportinės valios dėka pabaigė distanciją 5 vietoje su rezultatu 18 min. 30 sek. Daniel Buchovski antrą kartą įrodė savo pranašumą vaikinų grupėje, nugalėjęs 4 km distancijoje. Daniel šaudykloje suklydo 8 kartus, tačiau labai greitai įveikė distanciją ir nugalėjo su rezultatu 14 min. 25 sek., iškovodamas antrą aukso medalį. Vitold Bystrickij pasiekė savo tikslą po vakarykštės nesėkmės – užėmė 3 vietą ir buvo apdovanotas bronzos medaliu. Vitold šaudykloje suklydo 7 kartus, distancijoje užtrūkęs 15 min. 24 sek. Lukaš Mincevič distanciją įveikė per 16 min. 58 sek., šaudykloje suklydęs 9 kartus. Sara Urumova jaunimo grupėje startavo 10 km distancijoje. Sara pirmuose šaudymuose gulomis klydo po du kartus ir pirmavo su ryškia persvara. Sekančius du šaudymus stovint atliko be klaidų, pataikydama į visus 10 taikinių ir nugalėjo su rezultatu 41 min. 35 sek. Nikita Romanov ir Romualdas Aleksandrovas varžėsi 12,5 km distancijoje. Nikita dvejuose šaudymuose gulomis klydo po kartą ir važiavo 2 pozicijoje, bet 2 netaiklūs šūviai stovint neleido išlaikyti antros vietos. Nikita Romanov 12,5 km įveikė per 43 min.58 sek. ir užėmė 3 vietą. Romualdas Aleksandrovas distancijoje užtrūko 47 min. 55 sek. ir finišavo 5 vietoje. Elito grupėje 12,5 km masinio starto rungtyje startavęs geriausias Vilniaus rajono biatlonininkas Karol Dombrovski pirmame ir antrame šaudyme gulomis prašovė po kartą, greitai važiavo riedslidėmis ir pirmavo su 30 sek. persvara prieš Tomą Kaukėną. Trečiame šaudyme stovint pataikė į visus taikinius ir padidino pranašumą. Dvi klaidos padarytos paskutiniame šaudyme stovint nesutrukdė Karoliui atsistoti ant aukščiausio nugalėtojo pakylos laiptelio. Karol Dombrovski 12,5 km įveikė per 38 min. 01 sek. ir pasidabino Lietuvos biatlono čempionato aukso medaliu. Marijan Kačanovski veteranų S-3 grupėje 7,5 km distancijoje užėmė 1 vietą. Marijanas šaudykloje suklydo 10 kartų, bet labai greitai važiavo riedslidėmis, 7,5 km distanciją įveikęs per 26 min. 56 sek.

Sekmadienį vyrai ir jaunimas rungėsi 10 km distancijoje sprinto rungtyje, o moteris startavo 6 km distancijoje. Nikita Romanov ir Romualdas Aleksandrovas pirmame šaudyme gulint klydo po kartą ir važiavo atitinkamai 3 ir 4 pozicijoje. Šaudyme stovint Romualdas suklydo kartą ir po šaudymo į paskutinį ratą išvažiavo 4 vietoje, atsilikdamas nuo trečios 10 sekundžių. Romualdas išlaikė didelį važiavimo greitį paskutiniame 3,3 km rate ir finišavo 3 vietoje. Romualdas Aleksandrovas 10 km įveikė per 28 min. 45 sek. ir iškovojo bronzos medalį. Nikita Romanov šaudyme stovint suklydo 2 kartus ir liko 4 vietoje su rezultatu 28 min. 50 sek. Sara Urumova jaunimo grupėje užėmė 1 vietą, šaudymuose gulint ir stovint suklydusi po 3 kartus ir 6 km distancijoje užtrūkusi 25 min. 30 sek. Karol Dombrovski greitai važiavo riedslidėmis, pirmame apsilankyme šaudykloje šaudymą gulomis atliko tiksliai, pataikydamas į visus taikinius ir pirmavo. Antrame šaudyme prašovė kartą, labai greitai įveikė paskutinius 3,3 km distancijos ir finišavo pirmas. Karol Dombrovski 10 km įveikė per 24 min. 49 sek., iškovojo antrą aukso medalį ir tapo absoliučiu Lietuvos biatlono čempionato nugalėtoju.

Sveikiname varžybų nugalėtojus ir prizininkus ir linkime sėkmės ateityje.