Srebro i brąz na Młodzieżowych Mistrzostwach Litwy w tenisie stołowym

W dniach 26-27 września w Wilnie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Litwy tenisa stołowego. W sali Szkoły Sportowej „Tauras” zgromadziła się „Olimpijska Nadzieja” – najsilniejsi młodsi tenisiści 2006 roku urodzenia i młodsi, którzy trafili na ​​turniej po wygraniu rozgrywek kwalifikacyjnych. W mistrzostwach wzięli również udział tenisiści ze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Mickun: Diana Tabunowa (ur. 2008 r.), Agnieszka Rackiewicz (ur. 2007 r.) i Edwin Prystawko (ur. 2006 r.). Ogółem w turnieju wzięło udział 24 dziewczynki i 24 chłopców.

Tenisistki stołowe rywalizowały w meczach osobistych i deblowych. W rozgrywkach indywidualnych dziewczęta i chłopcy zostali podzieleni na 4 grupy po 6 uczestników. Świetnie wykazała się najmłodsza tenisistka Diana Tabunowa. Pokazała świetną grę w rywalizacji grupowej, gdzie przegrała tylko z mistrzynią tego turnieju (2: 3) i trafiła do finałowej ósemki, gdzie wygrała jeszcze 4 razy i przegrała 2 razy. Diana Tabunova zdobyła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Bardzo dobrze zagrali również Agnieszka Rackiewicz i Edwin Prystawko, którzy zajęli 12 miejsce.

W grze deblowej Diana Tabunova wraz z Gabrielą Gaidukiewicz z Wilna dotarły do ​​finału, gdzie przegrały faworytkom tego turnieju z wynikiem 1:3. Diana zdobyła srebrny medal. Edvin Prystavko wraz z uczestnikiem z Wilna dotarł do półfinału, gdzie przegrał z mistrzami tego turnieju. Edwin otrzymał brąz.

Możemy być dumni z osiągnięć utalentowanych młodych sportowców.

Szkoleniowiec tenisa stołowego

Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego