Puikus Vilniaus rajono biatlonininkų startas Lietuvos biatlono čempionato II etapo varžybose

Spalio 16 d. į Nemenčinę atvyko apie 70 pajėgiausių Lietuvos biatlonininkų iš Anykščių, Ignalinos, Visagino Vilniaus ir Nemenčinės varžytisLietuvos biatlono vasaros čempionato II etapovaržybose. Varžybos vyko kroso sprinto rungtyje Nemenčinėje ir persekiojimo riedslidėmis runtyje Ignalinoje. Varžybose labai gerai startavo Vilniaus rajono biatlonininkai, tapę nugalėtojais skirtingose amžiaus grupėse.

Kroso sprinto rungtyje biatlonininkai startavo šešiose amžiaus grupėse nuo 1,8 iki 4 km distancijose, kur už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo įveikti 70 m baudos ratą. Vyrai ir jaunimas varžėsi 4 km distancijoje. Karol Dombrovski šaudymą gulint atliko be klaidų ir pirmavo, bet šaudyme stovint  Karolis prašovė net 3 kartus, distanciją įveikė per 15 min. 35 sek. ir užėmė 2 vietą, atsilikęs nuo nugalėtojo 11 sek. Nikita Romanov jaunimo grupėje 4 km įveikė per 16 min. 58 sek. ir finišavo trečias, atsilikęs vos 1 sek. nuo antros vietos. Nikita šaudyme gulint  suklydo kartą, šaudyme stovint du kartus. Merginos, gimusios 1999-2001 m., varžėsi 3 km distancijoje. Sara Urumova šaudyme gulint suklydo 2 kartus, stovint dar 3 kartus ir finišavo 1 vietoje. Sara 3 km įveikė per 16 min. 22 sek.

Mergaitės, gimusios 2007-2006 m., startavo 2 km distancijoje su šaudymu du kartus gulint. Emilija Mincevič šaudykloje suklydo 3 kartus, bet labai greitai bėgo distancijoje ir užėmė 1 vietą su rezultatu 11 min. 49 sek. Milena Bernatovič šaudyme suklydo 4 kartus ir užėmė 2 vietą, nubėgęs du kilometrus per 13 min. 16 sek. Pirmą kartą biatlono varžybose startavusi Brigita Mežanec užėmė 4 vietą. Brigita distancijoje užtrūko 14 min. 08 sek., šaudyme suklydusi 7 kartus. Vaikinų grupėje Damian Rynkevič šaudykloje suklydo 2 kartus, 2,5 km įveikė per 11 min. 24 sek. ir užėmė 1 vietą, Daniel Buchovski liko 3-as, šaudykloje prašovęs 6 kartus ir 2,5 km nubėgęs per 13 min. 55 sek. Pergalę šventė Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos atstovė mergaičių 2008 gim. m. ir jaunesnių grupėje. Mila Senkevič šaudant gulint nuo atramos pataikė į aštuonis taikinius ir nugalėjo, 1,8 km nubėgusi per 10 min. 27 sek. Vaikinų, gimusių 2008 m. ir jaunesnių grupėje, 1,8 km distancijoje Lukaš Mincevič užėmė 3 vietą su rezultatu 11 min. 34 sek. Lukaš Mincevič šaudykloje suklydo 3 kartus. Nikita Alajev distancijoje užtrūko 14 min. 00 sek., šaudykloje suklydo 5 kartus ir finišavo 9 vietoje. Du kartus šaudyme suklydęs Dominik Novicki užėmė 11 vietą su rezultatu 14 min. 34 sek.

Šeštadienį Ignalinoje vyko persekiojimo riedslidėmis rungtis. Biatlonininkai startavo atsižvelgiant į kroso sprinto rezultatus Nemenčinėje. Karol Dombrovski 12,5 km distancijoje startavo iš antros pozicijos, atsilikdamas 11 sek., tačiau labai greitai važiavo riedslidėmis ir į pirmą šaudymą gulint atvažiavo su 30 sek. pranašumu, šaudymą atliko greitai bei taikliai ir pirmavo. Antrame šaudyme gulint buvo taiklus, trečiame šaudyme stovint klydo kartą, paskutinį šaudymą stovint atliko be klaidų ir nugalėjo su 3 min. 39 sek. persvara. Karol Dombrovski 12,5 km įveikė per 37 min. 58 sek., iškovojo trečią aukso medalį ir tapo absoliučiu Lietuvos vasaros biatlono čempionato nugalėtoju. Nikita Romanov startavo iš trečios pozicijos, šaudykloje suklydo 9 kartus ir finišavo trečias, distanciją įveikęs per 47 min. 54 sek. Sara Urumova buvo greičiausia jaunimo grupėje, 10 km įveikusi per 43 min. 33 sek. ir buvo antra moterų kategorijoje. Sara šaudykloje prašovė 5 kartus. Biatlonininkai 2006-2007 gim. m. varžėsi 4 km distancijoje su šaudymu 3 kartus gulomis. Emilija Mincevič startavo pirma, bet šaudykloje suklydo 4 kartus ir užėmė antrą vietą, 3 km įveikusi per 17 min. 11 sek. Milena Bernatovič startavo antra, greitai važiavo riedslidėmis, šaudykloje suklydo tik du kartus ir nugalėjo su rezultatu 16 min. 38 sek. Damian Rynkevič visą distanciją pirmavo, trijose šaudymuose suklydo 5 kartus ir užtikrintai nugalėjo, iškovodamas savo pirmą aukso medalį Lietuvos biatlono čempionate. Damian 3 km įveikė per 14 min. 53 km. Vitold Bystrickij šaudykloje suklydo net 11 kartų, distanciją įveikė per 20 min. 41 sek. ir užėmė 4 vietą. Biatlonininkai, gimę 2008 m. ir jaunesni, turėjo įveikti 3 km distanciją su šaudymu tris kartus gulint nuo atramos. Mila Senkevič labai greitai važiavo riedslidėmis, kas trukdė taikliam šaudymui, suklydo 8 kartus, bet buvo nenugalima. Mila 3 km įveikė per 12 min. 46 sek., iškovodama aukso medalį. Lukaš Mincevič startavo iš antros pozicijos su 1 min. 23 sek. atsilikimu, greitai važiavo riedslidėmis, šaudykloje suklydo 7 kartus ir finišavo pirmas, iškovodamas Lietuvos vasaros biatlono čempionato aukso medalį. Lukaš distancijoje užtrūko 14 min. 08 sek.

Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti diplomais ir medaliais.

Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus ir linkime pergalių ateityje.