Otwarcie siedziby Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie

Po południu 2 października do Niemenczyna przyjechało dużo dostojnych gości na otwarcie nowego budynku Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, który będzie służył nie tylko siedzibą administracji szkoły, ale i dla mieszkańców Niemenczyna i okolic, chętnych do uprawiania sportów, a szczególnie zimowych.

Na otwarcie przybyli Minister Spraw Wewnętrznych, poseł Rita Tamaszunienie, mer Rejonu Wileńskiego Maria Rekść, wice mer Robert Komarowski, ksiądz proboszcz parafii Arunas Kesilis, kierownik Wydziału Oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego Zofia Segen, prezydenci federacji biatlonu i narciarstwa Arunas Daugirdas i Remigijus Arlauskas, radny Rejonu Wileńskiego Zygmund Żdanowicz, starosta miasta Niemenczyn Artur Komarowski, przedstawiciele spółki „Eiresta” – wykonawcy prac budowlanych, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, kierownicy działów samorządu Rejonu Wileńskiego, nauczyciele szkoły, rodzice, młodzież oraz byli wychowankowie z jednym z najlepszym biatlonistą Litwy Karolem Dąbrowskim na czele.

Dyrektor szkoły Marian Kaczanowski podziękował wszystkim, którzy bądź w jaki sposób przyczynili się do urzeczywistnienia marzeń – wybudowania siedziby, a szczególnie dla minister Spraw Wewnętrznych, posła Rity Tamaszunienie za pomoc w otrzymaniu dofinansowania od władz litewskich i mer Rejonu Wileńskiego Marii Rekść za finasowanie pozostałej kwoty i na zakupienie wyposażenia. Także wyraził nadzieje, że ten obiekt wraz ze strzelnicą biatlonową będzie zadowalać nie tylko potrzeby Szkoły Sportowej, ale będzie przyciągać i służyć mieszkańcom Niemenczyna, uprawiającym sport. Minister Spraw Wewnętrznych, poseł Rita Tamaszunienie zaznaczyła, że otwarcie siedziby ma wielkie znaczenie nie tylko dla szkoły, rejonu, ale i całej Litwy, teraz sportowcy i trenerzy mają doskonałe warunki i zostaje życzyć tylko sukcesów. Mer Maria Rekść cieszyła się, że udało się realizować ten projekt – budynek administracji, biathlonowa strzelnica. Podziękowała młodzieży za honorowe reprezentowanie rejonu na zawodach krajowych i międzynarodowych i życzyła sukcesów. Prezydent Biathlonowej Federacji Litwy Arunas Daugirdas pogratulował władzom rejonu za realizacje ambitnego projektu, taki na Litwie jest tylko w Ignalinie i wręczył dla mer Marii Rekść medal za zasługi dla litewskiego biathlonu.

Po przemówieniu gości minister Spraw Wewnętrznych, poseł Rita Tamaszunienie, mer Rejonu Wileńskiego Maria Rekść, dyrektor szkoły i przedstawiciel spółki budowlanej przecięli symboliczną wstęgę, proboszcz kościoła Św. Michała Archanioła w Niemenczynie Arunas Kesilis dokonał poświęcenia siedziby szkoły. Następnie wszyscy goście mieli wycieczkę po budynku i na zakończenie oglądali prezentację o działalności i sukcesach szkoły, a także dyskutowali przy filiżance kawy.

Dyrektor Szkoły Sportowej

Samorządu Rejonu Wileńskiego