Pierwsze punkty Karola Dąbrowskiego w nowym sezonie na zawodach Biatlonowego Pucharu Świata w Finlandii

28 listopada podczas I edycji Pucharu Świata w biatlonie odbył się wyścig indywidualny na dystansie 20 km. Biatloniści rywalizowali na dystansie 20 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po karnej minucie. Warunki były nie najlepsze, zerowa temperatura zrobiła miękką narciarską trasę, po której Karolowi, startującemu wśród ostatnich ze 101 biatlonisty, było nie łatwym wyzwaniem pokonanie długich 20 kilometrów. Mimo wszystko, Karol Dąbrowski dobrze ślizgnął na nartach, na pierwszym strzelaniu leżąc czwartym strzałem nie trafił do celi i zajmował 68 miejsce ze stratą do lidera 1 min. 33 sek. Na drugim strzelaniu stojąc Karol był bezbłędny i zajmował 45 pozycję ze stratą do lidera 2 min. 03 sek. Po pokonaniu 10 km Niemenczynianin ślizgnął na 48 pozycji, tracąc do lidera 2 min. 33 sek. Kolejne okrążenie Karol pokonał szybko, strzelając leżąc trafił do wszystkich 5 tarcz i windował w górę na 37 miejsce, tracąc do lidera 2 min. 57 sek. Ostatnie strzelanie stojąc nasz biatlonista wykonał szybko, trafiając do wszystkich tarcz i podniósł się na 31 pozycję ze stratą 3 min. 46 sek. Na ostatnim okrążeniu do mety, zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji, Polak z Wileńszczyzny zachował wysoką szybkość na dystansie i na mecie zajął 36 miejsce wśród 101 startującego. Karol Dąbrowski 20 km pokonał za 53 min. 12,1 sek. Bardzo dobrze w swój dzień urodzin wystąpił Vytautas Strolia, zajmując 16 miejsce, dystans pokonując za 51 min. 53,3 sek. Linas Banys zajął 82 miejsce z czasem 57 min. 32,7 sek., a Maksim Fomin finiszował 91. z wynikiem 59 min. 12,2 sek. Zwyciężył Norweg Sturla Holm Laedreid z wynikiem 48 min. 57,9 sek. (0 min. karnych).

W niedzielę Karol startował w sprincie na 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał miał do pokonania karną rundę 150 m długości. Karol bardzo dobrze rozpoczął wyścig, szybko pokonał pierwsze 3,3 km do strzelnicy, strzelanie leżąc wykonał szybko, trafiając do wszystkich 5 tarcz i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 21 pozycji ze stratą 34 sek. do lidera. Karol bardzo szybko pokonał kolejne 3,3 km okrążenie, ale to negatywnie podziałało na strzelanie stojąc. Karol popełnił aż 3 błędy i musiał pokonać dodatkowo 450 m dystansu, tym samym tracąc szansę na kolejne punkty do generalnej klasyfikacji pucharu świata, które otrzymuje pierwsze 40 miejsc. Niemenczynianin nie załamał się psychologicznie, szybko pokonywał podbiegi i na mecie zajął 55 miejsce. Karol Dąbrowski 10 km pokonał za 26 min. 45,2 sek. Vytautas Strolia dystans pokonał za 25 min. 57,8 sek. i zajął 27 miejsce. Linas Banys finiszował 83 z wynikiem 27 min. 55,9 sek., a Maksim Fomin zamknął listę, zajmując 101 miejsce z czasem 29 min. 50 sek.

Gratulujemy Karolowi i życzymy kolejnych sukcesów.