Diana Tabunowa – zwyciężczynią Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w Tenisie Stołowym

21 czerwca w Solecznikach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Litwy (ur. 2008 r. i młodsi) w tenisie stołowym.

W turnieju wzięli udział najsilniejsi tenisiści stołowi z całej Litwy. Ogółem w turnieju wzięło udział 26 dziewcząt i 26 chłopców. Zwycięstwo w kwalifikacyjnych zawodach dało prawo uczestnictwa tenisistom stołowym z Mickun: Dianie Tabunowej (2008 r. ur.), Miłanie Skajwie (2009 r. ur.) i Sebastianowi Stefanowiczowi (2009 r. ur.) uczestniczyć w mistrzostwach krajowych.

Diana Tabunova przed półfinałem wygrała wszystkie swoje mecze z wynikiem 3:0. W półfinale pokonała silną rywalkę z Poniewieża 3:1, natomiast w finale odniosła zwycięstwo w grze z wyjątkowo silną tenisistką z Wilna 3:0 i została mistrzynią Młodzieżowych Mistrzostw Litwy.

Diana po raz drugi zdobyła złoto na Młodzieżowych Mistrzostwach Litwy.

Sebastian Stefanowicz zajął 9 miejsce, natomiast Miłana Skajwa uplasowała się na 18 miejscu.

Szkoleniowiec tenisa stołowego

Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego