Puikus Vilniaus rajono slidininku startas varžybose Anykščiuose

Liepos 11 dieną kartodromo trasoje Anykščiuose vyko Lietuvos riedslidžių taurės 1 etapas ir Anykščių miesto taurės varžybos. Varžybose startavo apie 60 sportininkų iš Ignalinos, Vilniaus, Anykščių, Utenos, ir 13 Vilniaus rajono atstovų, Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtinių.

Slidininkai startavo sprinto rungtyje 0,8 ir 1 km distancijose. Iš pradžių vyko kvalifikaciniai važiavimai iš atskiro starto, po kurių 12 sporto mokyklos atstovų pateko į ketvirtfinalius. Ketvirtfinaliuose sportininkai startavo po 4 iš bendro starto ir po du geriausi patekdavo į pusfinalį.  Į pusfinalius patekdavo po 8 geriausi sportininkai savo amžiaus grupėse.  Pusfinalio barjerą įveikė 8 Vilniaus rajono atstovai. Dvejose pusfinaliuose startavo po 4 slidininkai iš bendro starto ir po du geriausieji patekdavo į finalą.

Gabrielė Buchovska savo važiavime užėmė 3 vietą ir į finalą neprasibrovė. Mergaičių 2008 gim. m. ir jaunesnių grupėje 800 m distancijoje Mila Senkevič savo važiavimą laimėjo, o Milena Bernatovič, nors ir griuvo distancijos pradžioje, apibrozdinusi kelius ir alkūnę, tačiau aplenkė 2 varžoves ir liko antra, gavusi šansą finale kovoti dėl medalių. Finaliniame važiavime startavo 4 slidininkės. Mila Senkevič iš pat pradžių išsiveržė į priekį, jai kompaniją palaikė Milena Bernatovič. Įveikus 600 m Mila pirmavo prieš Mileną apie 20 m distancijos, tačiau staigiame posūkyje nugriuvo, iki kraujo apsidraskiusi kelius, ir praleido į priekį komandos draugę Mileną. Milena Bernatovič finišavo 1 vietoje, iškovodama aukso medalį ir Anykščių miesto taurę. Mila Senkevič greitai atsikėlė po kritimo, labai greitai įveikė paskutinius 150 m ir finišavo 2 vietoje, iškovodama sidabro medalį. Vaikinų grupėje Lukaš Mincevič visoje distancijoje kovojo su Vilniaus atstovu dėl nugalėtojo titulo, tačiau finiše pralaimėjo 5 metrus ir iškovojo sidabro medalį. Emilija Mincevič merginų 2006-2007 gim. m. grupėje varžėsi 1 km sprinto distancijoje. Emilija važiavo greitai visą distanciją ir užtikrintai nugalėjo, iškovodama aukso medalį ir Anykščių miesto taurę. Vaikinų finale startavo du Vilniaus rajono atstovai: Daniel Buchovski ir Damian Rynkevič. Daniel visą distanciją pirmavo ir nugalėjo, iškovodamas aukso medalį ir Anykščių miesto taurę. Damian visoje trasoje kovojo dėl 2 vietos su Vilniaus atstovu, tačiau likus 150 m iki finišo sulaužė lazdą ir finišavo trečias, iškovodamas bronzos medalį. Alan Kašperov vaikinų 2004-2005 gim. m. grupėje užėmė 2 vietą ir pasidabino sidabro medaliu.

Sportininkai, laimėję 1-3 vietas buvo apdovanoti Lietuvos Nacionalinės Slidinėjimo Asociacijos diplomais ir medaliais bei Anykščių miesto taurėmis.

Rugpjūčio 21 d. Nemenčinėje vyks 2 etapo varžybos, kuriose sportininkai varžysis 2-10 km distancijose klasikiniu stiliumi.

Sveikiname mūsų sportininkus ir linkime pergalių Lietuvos vasaros biatlono taurės varžybose liepos 23-24 d. Nemenčinėje.