Medale przedstawicieli Rejonu Wileńskiego na II edycji Pucharu Litwy na nartorolkach i Pucharze Mer Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie

21 sierpnia na rolkowej trasie w Niemenczynie odbyły się zawody II edycji Pucharu Litwy w nartorolkach, w których narciarze także walczyli o Puchary Mer Rejonu Wileńskiego. W zawodach wzięło udział prawie 60 narciarzy z Onikszt, Ignaliny, Wisagini, Wilna, Niemenczyna i Uciany, w tym 7 wychowanków Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego.

Narciarze rywalizowali stylem klasycznym na dystansach 2, 3, 5 i 10 km. W zawodach dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, zdobywając 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale.

Najpierw na starcie 2 km stanęli chłopcy oraz dziewczęta 2008 r. ur. i młodsi. Łukasz Mincewicz startował ostatni i po pokonaniu pierwszego kilometra jechał na drugiej pozycji ze stratą 5 sekund. Łukasz bardzo mocno przyśpieszył na ostatnich 300 metrach, odrabiając straty i na mecie zajął 1 miejsce z 2 sekundową przewagą, pokonując 2 km za 5 min. 30 sek. Miła Sienkiewicz startowała przedostatnią, a Milena Bernatowicz zamykała listę startujących. Miła dobrze rozpoczęła wyścig i po pierwszym kilometrowym okrążeniu jechała na drugiej pozycji. Miła Sienkiewicz mocno pojechała drugie okrążenie i na mecie zdecydowanie zwyciężyła z 12-sekundową przewagą, pokonując dystans za 5 min. 47 sek. Milena Bernatowicz startowała po przeziębieniu i na mecie zajęła 4 miejsce, ustępując do drugiego tylko 7 sekund. Milena Bernatowicz 2 km pokonała za 6 min. 06 sek.

W grupie wiekowej 2006-2007 r. ur. Emilia Mincewicz tylko w piątek wróciła z 7-dniowych wakacji „Lato z Polską” z Wrocławia i nie była w najlepszej fizycznej kondycji – na mecie zajęła 3 miejsce, pokonując 3 km za 9 min. 44 sek. W tej samej grupie wiekowej chłopców na starcie stanęli Daniel Buchowski i Damian Rynkiewicz. Daniel od startu mocno pojechał i walczył o zwycięstwo, ale na mecie ustąpił zaledwie 2 sekundy, zajmując drugie miejsce. Daniel Buchowski 3 km pokonał za 6 min. 58 sek. Damian Rynkiewicz nie jest dobrym specjalistą do klasyka i na mecie zajął 6 miejsce, pokonując dystans za 7 min. 45 sek. Ałan Kaszperow w grupie wiekowej chłopców 2004-2005 r. ur. miał do pokonania 5 km i na mecie finiszował na 3 miejscu, pokonując dystans za 14 min. 27 sek.

Po zakończeniu zawodów zdobywcy 1-3 miejsc zostali nagrodzeni pucharami Mer Rejonu Wileńskiego. Nagrodzenie najlepszych dokonali radny Samorządu Rejonu Wileńskiego Zygmund Żdanowicz, prezydent Litewskiej Asocjacji Narciarstwa Remigijus Arlauskas i dyrektor Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski.

Gratulujemy naszym narciarzom i życzymy udanych startów 23-24 sierpnia na Biatlonowym Pucharze Litwy w Niemenczynie.