Medale biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Biatlonowym Pucharze Litwy Niemenczynie

Prawie wszyscy najlepsi biathloniści Litwy w dniach 23-24 sierpnia w Niemenczynie walczyli o Puchary Litwy w biatlonie w poszczególnych grupach wiekowych.

W pierwszym dniu zawodów biatloniści rywalizowali w sprincie – krosie na dystansach od 1,5 km do 4 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 70 m. Wśród prawie 50 startujących biatlonistów była i 13-osobowa reprezentacja Rejonu Wileńskiego.

Pierwszymi na starcie 4 km stanęli najsilniejsi biathloniści Litwy, wśród których też Karol Dąbrowski z Niemenczyna. Karol szybko biegł po trasie, wytyczonej w okolicach ul. Wetrunge, smakując zapachy szaszłyka z szaszłykarni, pokonując stromy podbieg, mijając sadzawkę z liliami i w cieniu stuletnich drzew szybko pokonał pierwsze 1,3 km. Na strzelaniu leżąc popełnił jeden błąd i wyszedł na prowadzenie. Na drugim strzelaniu popełnił 3 błędy i na mecie finiszował drugi, pokonując 4 km za 15 min. 46 sek. Romuald Aleksandrow w grupie Junior także rywalizował na dystansie 4 km. Romuald pierwsze strzelanie leżąc wykonał bezbłędnie i objął prowadzenie, ale na drugim strzelaniu stojąc pomylił się 2 razy i finiszował na 2 miejscu, pokonując dystans 4 km za 18 min. 28 sek.

Ałan Kaszperow i Martin Tomaszewicz w grupie chłopców 2004-2005 r. ur. mieli do pokonania 3 km. Ałan nie najlepiej radził na strzelnicy, ale szybko biegł na dystansie i na mecie zajął 3 miejsce, pokonując dystans za 17 min. 54 sek. Martin Tomaszewicz dystans pokonał za 21 min.48 sek. i na mecie zajął 5 miejsce.

W grupie biatlonistów 2006-2007 r. ur. na starcie stanęli Emilia Mincewicz, Miła Sienkiewicz, Daniel Buchowski, Damian Rynkiewicz. Emilia Mincewicz szybko pokonywała podbiegi, pierwsze strzelanie wykonała bezbłędnie, na drugim popełniła błąd i na mecie zwyciężyła, pokonując 2 km za 11 min. 02 sek. Miła Sienkiewicz na dwóch strzelaniach popełniła 5 błędów i na mecie zajęła 2 miejsce, pokonując 2 km za 11 min. 51 sek. Daniel Buchowski uzyskał najlepszy wynik w krosie, nie zważając na strzelaniu popełnione 7 błędów, na mecie uzyskał najlepszy wynik, pokonując 2,5 km za 10 min. 41 sek. Damian Rynkiewicz na dwóch strzelaniach popełnił 5 błędów i na mecie był drugi, ustępując dla Daniela zaledwie 6 sekund. Damian 2,5 km pokonał za 10 min. 47 sek.

Gabriela Buchowska, siostry Amelia i Milena Bernatowicz, Eliza Szidłauskaitie, Łukasz Mincewicz, Dominik Nowicki i Rolandas Matkewiczius rywalizowali na dystansie 1,5 km. Milena Bernatowicz na dwóch strzelaniach pudłowała 3 razy i zajęła 2 miejsce, 1,5 km pokonując za 9 min. 14 sek. Eliza Szidłauskaitie na pierwszym i drugim strzelaniu pomyliła się po razie i zajęła 3 miejsce, pokonując dystans za 10 min. 05 sek. Amelia Bernatowicz zajęła 4 miejsce z wynikiem 10 min. 15 sek. Gabriela Buchowska na pokonanie 1,5 km potrzebowała 10 min. 48 sek. i finiszowała na 6 miejscu.

W grupie chłopców Łukasz Mincewicz na strzelaniu pomylił się 2 razy i na mecie uzyskał drugi wynik, pokonując 1,5 km za 8 min. 03 sek. Dominik Nowickas zajął 6 miejsce z wynikiem 10 min. 18 sek., pudłując 2 razy na pierwszym strzelaniu. Rolandas Matkewiczius finiszował 7 z czasem 11 min. 43 sek.