Udany start biatlonistów rejonu Wileńskiego na biatlonowym Pucharze Litwy w Niemenczynie

W drugim dniu Pucharu Litwy w biatlonie 24 sierpnia biatloniści rywalizowali w sprincie na nartorolkach na dystansach od 3 do 10 km. Bardzo dobrze wystąpili biatloniści Rejonu Wileńskiego, 11 razy stając na podium.

Najsilniejsi biatloniści Litwy mieli do pokonania 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Niemenczynianin Karol Dąbrowski szybko pokonał 3,5 km, na strzelaniu leżąc pudłował raz i wyszedł na prowadzenie, na drugim strzelaniu popełnił jeden błąd i na mecie zajął 2 miejsce, ustępując zaledwie 16 sek. dla Witautasa Stroli z Onikszt. Karol 10 km pokonał za 25 min. 24 sek.

Daniel Buchowski i Damian Rynkiewicz w grupie chłopców 2006-2007 r. ur. rywalizowali na dystansie 4 km. Daniel na strzelnicy popełnił 7 błędów, ale był najszybszy na nartorolkach i na mecie zajął 1 miejsce, pokonując dystans za 12 min. 06 sek. Damian Rynkiewicz na strzelaniu pudłował 5 razy, dystans pokonał za 13 min. 52 sek. i zajął 4 miejsce. Dziewczęta miały do pokonania 3 km. Miła Sienkiewicz i Emilia Mincewicz tym razem zamieniły się miejscami na podium. Miła bardzo szybko jechała na nartorolkach i 4 błędy popełnione na strzelnicy nie przeszkodziły stanąć na najwyższym schodku podium. Miła Sienkiewicz 3 km pokonała za 10 min. 52 sek. Emilia na strzelaniu popełniła 2 błędy, ale trochę powolniej jechała na nartorolkach i zajęła 2 miejsce, pokonując dystans za 11 min. 04 sek.

Chłopcy 2008 r. ur. i młodsi rywalizowali na dystansie 3 km. Łukasz Mincewicz na dwóch strzelaniach popełnił 3 błędy, ale zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji odrobił straty i zwyciężył z wynikiem 10 min. 15 sek. W tej samej grupie wiekowej dziewczęta rywalizowały na dystansie 2,5 km. Eliza Szidłauskaitie na strzelnicy popełniła aż 8 błędów, ale najszybciej pokonała dystans i na mecie zajęła 2 miejsce, pokonując dystans za 10 min. 30 sek.

Najmłodsi uczestnicy Pucharu Litwy w biatlonie 2010 r. ur. i młodsi rywalizowali na dystansie 1,2 km ze strzelaniem dwa razy leżąc z broni laserowej. W tej grupie bardzo dobrze popisali się biatloniści Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego 5-krotnie stając na podium. Rafał Boban na strzelnicy pomylił się tylko raz i zwyciężył, pokonując dystans za 5 min. 30 sek. Maksim Kunczin strzelając także pomylił się raz, ale dystans 1,2 km pokonał o 8 sek. powolniej i zajął 2 miejsce. Erwin Gurski finiszował tuż za podium, zajmując 4 miejsce z rezultatem 7 min.09 sek. Daniel Siemaszko finiszował na 7 miejscu, Adrian Gasperowicz na 8. Najmłodszy uczestnik zawodów 6 letni Robert Boban finiszował na 13 miejscu wśród 16 startujących. W grupie chłopców całe podium zajęli reprezentanci Niemenczyna. Nika Kunczina dystans pokonała za 7 min. 14 sek., popełniając 3 błędy na strzelnicy. Eweta Szidłauskaitie także pudłowała 3 razy i na mecie ustąpiła dla Niki 13 sek., stając na 2 schodku podium. Ekaterina Litwinowa zajęła 3 miejsce, pokonując dystans za 7 min. 51 sek. Faustyna Rynkiewicz na pokonanie dystansu potrzebowała 8 min. 36 sek. i finiszowała na 4 miejscu.

Gratulujemy zwycięzcom i medalistom i życzymy sukcesu w kolejnych startach.