Dobry start biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Letnich Biatlonowych Mistrzostwach Świata w czeskim Nove Mesto

W dniach 26-29 sierpnia w czeskim Nove Mesto na Morave odbywają się Biatlonowe Mistrzostwa Świata na nartorolkach. W mistrzostwach w składzie reprezentacji Litwy startują 3 przedstawicieli Rejonu Wileńskiego: Sara Urumowa, Nikita Romanow i Romuald Aleksandrow.

26 sierpnia odbyły się zawody w super sprincie wśród juniorów. Najpierw biatloniści rywalizowali w kwalifikacji na dystansie 4,5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 75 m długości. Po zawodach kwalifikacyjnych 30 najlepszych trafiało do finału. W kwalifikacjach bardzo dobrze wystąpił Nikita Romanow, zajmując 10 miejsce. Nikita na strzelaniu leżąc i stojąc popełnił po jednym błędzie, dystans 4,5 km pokonał za 12 min.13,8 sek. Romuald Aleksandrow na strzelaniu leżąc popełnił 2 błędy, stojąc jeden i na mecie zajął 28 miejsce, pokonując dystans za 12 min. 55,5 sek., trafiając do finału. Sara Urumowa nie najlepiej radziła na strzelnicy pudłując 6 razy i na mecie zajęła 48 miejsce z wynikiem 18 min. 08 sek.

W finałowym wyścigu biatloniści rywalizowali w super sprincie na dystansie 7,5 km ze strzelaniem dwa razy leżąc i dwa razy stojąc. Nikita Romanow szybko jechał na nartorolkach, ale na strzelaniu popełnił 6 błędów i na mecie zajął 19 miejsce, pokonując 7,5 km za 21 min. 26,6 sek. Romuald Aleksandrow na strzelaniu także pudłował 6 razy i finiszował na 28 pozycji.

28 sierpnia biatloniści będą rywalizować w sprincie na dystansie 7,5 km.