Kolejne medale narciarzy rejonu Wileńskiego w Ignalinie

5 września w Ignalinie odbyły się Mistrzostwa Litwy w narciarstwie klasycznym na nartorolkach oraz zawody 3 edycji o Puchar Litewskiej Federacji narciarstwa, w których wzięło udział prawie 60 narciarzy z Onikszt, Ignaliny, Wisagini, Wilna, Niemenczyna i Uciany, w tym 6 wychowanków Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego.

W drugim dniu zawodów narciarze rywalizowali stylem klasycznym na dystansie od 2 do 15 km. Dziewczęta 2008 r. ur. i młodsze miały do pokonania 2 km. Milena Bernatowicz startowała przedostatnią, a Miła Sienkiewicz zamykała startową listę i miała wszystkich rywali na celowniku. Miła od samego startu pojechała szybko i już po pierwszym kilometrze prowadziła z 5-sekundową przewagą nad Mileną. Drugi kilometr pojechała jeszcze prędzej i na mecie zajęła 1 miejsce, pokonując 2 km za 5 min. 58,23 sek., zdobywając złoty medal Mistrzostw Litwy w narciarstwie klasycznym. Milena Bernatowicz na drugim kilometrze trochę odpuściła i na mecie zajęła 3 miejsce z czasem 6 min. 09,52 sek., zdobywając medal brązowy.

W tej samej grupie wiekowej chłopców Łukasz Mincewicz miał do pokonania 3 km. Łukasz po pierwszym kilometrze jechał na drugiej pozycji ze stratą 4 sek. do lidera, po drugim okrążeniu różnica podrosła już do 10 sek. Po pokonaniu ostatniego kilometra Łukasz Mincewicz finiszował na 2 miejscu, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Litwy w narciarstwie, pokonując 3 km za 8 min. 16,54 sek.

Emilia Mincewicz w grupie dziewcząt 2006-2007 r. ur. także rywalizowała na dystansie 3 km. Emilia nie jest specjalistką do stylu klasycznego i na mecie zajęła 3 miejsce, pokonując dystans za 10 min.16,6 sek. W tej samej grupie wiekowej chłopców Daniel Buchowski rywalizował na dystansie 5 km. Daniel tym razem stanął na drugim schodku podium, pokonując 5 km za 15 min. 22,90 sek. i zdobywając srebrny medal narciarskich Mistrzostw Litwy. Ałan Kaszperow rywalizował na dystansie 10 km w grupie chłopców 2005-2004 r ur. Ałan dystans pokonał za 38 min. 03,81 sek. i finiszował na 4 pozycji.

Zawody w wyścigu klasycznym były zaliczane do generalnej klasyfikacji Pucharu Litwy w narciarstwie i Miła Sienkiewicz, zwyciężając na dystansie 2 km niezależnie od wyników ostatniej edycji w Oniksztach, zapewniła 1 miejsce, gdyż są zaliczane 3 najlepsze wyniki z czterech startów. Miła zajęła pierwsze miejsca w Niemenczynie i Ignalinie, a także była druga w sprincie w Oniksztach. Milena Bernatowicz jest druga i ostateczne miejsce będzie zależało od zawodów, które odbędą się 10 października w Oniksztach. Łukasz Mincewicz także jest na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, ale o zwycięstwie zadecyduje ostatni wyścig w Oniksztach.

Gratulujemy zwyciężczyni i medalistom mistrzostw oraz życzymy sukcesu 11-12 września w zawodach na Łotwie.