11 Vilniaus rajono biatlonininkų aukso medalių varžybose Latvijoje

Rugsėjo 11-12 dienomis Madonos biatlono centre „Smeceressils“ biatlono mėgėjai varžėsi Baltijos šalių veteranų biatlono čempionate. Biatlonininkai riedslidžių ir dviračių biatlono varžybose. Varžybų starte stojo 9 Vilniaus rajono atstovai, kurie iškovojo 11 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos medalius.

Pirmą varžybų dieną biatlonininkai rungtyniavo riedslidėmis sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo įveikti 100 arba 150 m baudos ratą. Mergaičių 2007 gim. m. ir jaunesnių grupėje nugalėjo Mila Senkevič. Mila šaudykloje suklydo 6 kartus, bet buvo greičiausia riedslidėmis, 3 km įveikė per 10 min. 19 sek. ir užėmė 1 vietą. Eliza Šidlauskaitė šaudykloje suklydo 8 kartus ir finišavo 4 vietoje. Lukaš Mincevič vaikinų grupėje irgi užėmė 4 vietą, distanciją įveikęs per 9 min. 41 sek. Emilija Mincevič mergaičių 2004-2006 gim. m. grupėje 5,1 km distancijoje užtrūko 22 min. 57 sek. ir užėmė 1 vietą. Emilija šaudyme suklydo du kartus. Daniel Buchovski rungtyniavo 6 km distancijoje. Daniel šaudyme suklydo 8 kartus, distanciją įveikė per 21 min. 59 sek. ir finišavo trečias. Radoslav Aleksandrov V18 grupėje šaudykloje suklydo 2 kartus, 6 km įveikė per 18 min. 18 sek. ir nugalėjo. Romuald Noreika V50 grupėje finišavo 3 vietoje, distancijoje užtrūkęs 22 min. 42 sek. Jadvyga Junevič nugalėjo 3 km distancijoje M60 grupėje su rezultatu 16 min. 47 sek. V60 grupėje 5,1 km distanciją Marijan Kačanovski įveikė per 16 min. 46 sek. ir atsistojo ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio.

Rugsėjo 12 d. biatlonininkai varžėsi persekiojimo rungtyje dviračiais atsižvelgiant į sprinto rungties rezultatą. Biatlonininkai startavo 6, 7,5 ir 10 km distancijose, kurios buvo techniškai sudėtingos ir reikalaujančios fizinio pasirengimo. Pirmi starto linijoje stojo Emilija Mincevič, Mila Senkevič, Jadvyga Junevič ir Marijan Kačanovski. Mila Senkevič 6 km distancijoje pirmame šaudyme suklydo kartą, antrame ir trečiame pataikė į visus taikinius ir nugalėjo su rezultatu 29 min. 43 sek. Eliza Šidlauskaitė pirmame šaudyme suklydo kartą, bet sekančiose šaudymuose prašovė 7 kartus ir finiše užėmė 2 vietą. Lukaš Mincevič vaikinų grupėje trijose šaudymuose suklydo 8 kartus, bet labai greitai važiavo dviračiu ir nugalėjo 6 km distancijoje su rezultatu 27 min. 36 sek. Jadvyga Junevič ir Marijan Kačanovski eilinį kartą įrodė savo pranašumą nugalėję savo amžiaus grupėse. Jadvyga moterų M60 grupėje varžėsi 7,5 km distancijoje su šaudymu po 2 kartus gulint ir stovint. Jadvyga šaudykloje suklydo 1 kartą, distanciją įveikė per 51 min. 22 sek. ir iškovojo aukso medalį. Marijan irgi varžėsi 7,5 km distancijoje, keturiose ugnies linijose klydo 3 kartus ir nugalėjo su rezultatu 34 min. 36 sek.

Po to 10 km starte stojo Daniel Buchovski, Radoslav Aleksandrov ir Romuald Noreika. Daniel Buchovski labai greitai važiavo dviračiu, tačiau šaudyme suklydo 4 kartus ir užėmė 2 vietą, distancijoje užtrūkęs 39 min. 45 sek. Labai gerai startavo Vilniaus rajono atstovas Radoslav Aleksandrov V18 grupėje atsistojęs ant aukščiausios nugalėtojų pakylos. Nemenčinietis šaudykloje suklydo 3 kartus, 10 km įveikė per 36 min. 16 sek. Romuald Noreika užėmė 3 vietą V50 vyrų grupėje. Romuald distancijoje užtrūko 43 min. 16 sek. šaudykloje suklydęs 3 kartus.

Dėkojame Vilniaus rajono administracijai už Nemenčinės miesto sporto klubo „Nempolis“ projekto finansinę paramą dalyvavimui Baltijos šalių biatlono veteranų čempionate.