5 miejsce Nikity Romanowa na Letnich Biatlonowych Mistrzostwach Austrii w Obertilliach

11-13 września w austriackim Obertilliach odbyły się Biatlonowe Mistrzostwa Austrii na nartorolkach. W mistrzostwach startowali biatloniści z Litwy, wśród których 3 przedstawicieli Rejonu Wileńskiego Sara Urumowa, Nikita Romanow i Romuald Aleksandrow.

12 września odbyły się zawody w wyścigu indywidualnym na dystansach 12,5; 15 i 20 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po karnej minucie. Nikita Romanow miał do pokonania 20 km w kategorii mężczyzn. Na pierwszym strzelaniu leżąc popełnił 2 błędy, na drugim strzelaniu stojąc popełnił jeden błąd i na półmetku zajmował 9 miejsce. Nikita szybko jechał na nartorolkach, kolejne dwa strzelania wykonał bezbłędnie i na mecie zajął 5 miejsce, pokonując dystans 20 km za 56 min. 31,5 sek. Romuald Aleksandrow w kategorii Junior startował na dystansie 15 km. Romuald na strzelaniu leżąc popełnił 4 błędy, stojąc 3 i na mecie zajął 15 miejsce, pokonując dystans za 50 min. 32,7 sek. Sara Urumowa miała do pokonania 12,5 km. Sara na pierwszych dwóch strzelaniach pomyliła się 5 razy, trzecie i czwarte strzelania wykonała bezbłędnie i na mecie zajęła 6 miejsce z wynikiem 51 min. 58,9 sek.