Sara Urumowa na podium Pucharu Państw Bałtyckich w Ignalinie

W dniach 2-3 października w Ignalinie odbył się Biathlonowy Puchar Państw Bałtyckich na nartorolkach. W zawodach startowało prawie 100 biatlonistów z Litwy, Estonii, Łotwy i Polski, wśród których 6 przedstawicieli Rejonu Wileńskiego.

2 października odbyły się zawody w sprincie na dystansach 3; 4,5; 6 i 7,5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał biatloniści mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Romuald Aleksandrow w kategorii Junior startował na dystansie 7,5 km. Romuald na strzelaniu leżąc był bezbłędny i zajmował 2 miejsce, na strzelaniu stojąc pomylił się 3 razy i na mecie zajął 5 miejsce, pokonując dystans za 28 min. 10,7 sek. Sara Urumowa miała do pokonania 6 km. Sara pierwsze strzelanie leżąc wykonała szybko i bezbłędnie i jechała na drugiej pozycji, na drugim strzelaniu stojąc pomyliła się raz i na mecie zajęła 3 miejsce z wynikiem 25 min. 04,8 sek. Daniel Buchowski w grupie 2006-2007 r. ur. rywalizował na dystansie 6 km. Daniel na dwóch strzelaniach pomylił się 8 razy i finiszował na 11 pozycji, pokonując dystans 6 km za 18 min. 54,8 sek. Miła Sinkiewicz w tej samej grupie wiekowej dziewcząt miała do pokonania 3 km. Miła na pierwszym i drugim strzelaniu leżąc pudłowała po razie i na mecie zajęła 7 miejsce z rezultatem 13 min. 49,7 sek. Milena Bernatowicz na strzelaniu pomyliła się 5 razy i finiszowała na 12 pozycji, pokonując 3 km za 16 min. 08,4 sek. Emilia Mincewicz na strzelaniu także pomyliła się 5 razy i finiszowała tuż za Mileną na 13 pozycji z wynikiem 16 min. 10,8 sek. W grupie M60 Marian Kaczanowski stanął na 1 schodku podium, pokonując dystans 6 km za 21 min. 36 sek., na strzelaniu leżąc i stojąc pudłując po dwa razy. Warto zaznaczyć, że w kategorii W17 całe podium zajęły biatlonistki z Polski.

W niedzielę biatloniści rywalizowali w wyścigu na dochodzenie uwzględniając wyniki sobotniego sprintu. Sara Urumowa startowała na dystansie 7,5 km z trzeciej pozycji ze stratą 1 min. 34 sek. do lidera. Sara na pierwszym strzelaniu leżąc pudłowała raz, na drugim dwa, na trzecim i czwartym strzelaniu stojąc pomyliła się po razie i na mecie zajęła 3 miejsce, pokonując 7,5 km za 35 min. 14 sek. Romuald Aleksandrow na dystans 10 km wyruszył z 5 pozycji, ustępując dla lidera 3 min. 29 sek. Romuald na strzelaniu pomylił się 7 razy i na mecie zajął 5 miejsce, pokonując dystans za 41 min. 03,9 sek. Daniel Buchowski w grupie M15 startował z 11 pozycji i miał do pokonania 5 km ze strzelaniem 3 razy leżąc. Daniel na trzech strzelaniach pomylił się 12 razy, szybko jechał na nartorolkach i na mecie zajął 10 miejsce, pokonując dystans za 20 min. 33,1 sek. Miła Sinkiewicz miała do pokonania 4,5 km i startowała z 7 pozycji, tracąc do lidera 1 min. 13 sek. Miła na strzelnicy pomyliła się 10 razy, dystans 4,5 km pokonała za 21 min. 00,56 sek. i zajęła 8 miejsce. Milena Bernatowicz i Emilia Mincewicz startowały z opóźnieniem 3 min. Emilia na pierwszym i drugim strzelaniu pudłowała po dwa razy, trzecie wykonała bezbłędnie i na mecie zajęła 12 miejsce, pokonując dystans 4,5 km za 24 min. 09,86 sek. Milena Bernatowicz na trzech strzelaniach pudłowała 9 razy i finiszowała na 11 miejscu z wynikiem 23 min. 51,90 sek. Marian Kaczanowski w kategorii Masters pierwsze dwa strzelania leżąc wykonał bezbłędnie, na trzecim i czwartym strzelaniu stojąc pudłował po 2 razy i na mecie zajął 1 miejsce w kategorii Open, pokonując 6 km za 22 min. 09,66 sek.