Mila Senkevič Lietuvos vasaros slidinėjimo taurės laimėtoja

Spalio 2 dieną Anykščiuose vyko Lietuvos vasaros slidinėjimo federacijos taurės 4 etapo varžybos. Varžybose startavo virš 60 sportininkų iš Ignalinos, Vilniaus, Anykščių, Utenos, Visagino ir 13 Vilniaus rajono atstovų, Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtinių.

Varžybos vyko vaizdingoje Lajų Tako vietovėje. Slidininkai startavo klasikiniu stiliumi 2, 4, 6, 10 ir 18 km distancijose. Pirmosios 2 km distancijos starte stojo Mila Senkevič, Eliza ir Eveta Šidlauskaitės, Nika Kunčina, Ekaterina Litvinova, Monika Gurska, Gabrielė Buchovskaja ir Amelija Bernatovič 2008 gim. m. ir jaunesnių mergaičių grupėje. Įveikusi pusę nuotolio Mila pirmavo su 2 sek. persvara, greitai  įveikė paskutinį kilometrą ir nugalėjo, 2 km nuvažiavusi per 6 min. 16 sek., iškovodama 1 vietą. Eliza Šidlauskaitė finišavo 7 vietoje su rezultatu 7 min. 13 sek. Nika Kunčina užėmė 9 vietą su rezultatu 7 min. 35 sek. Gabrielė Buchovskaja finišavo 10-ta (7 min. 46 sek.). Eveta Šidlauskaitė liko 11 vietoje (7 min. 49 sek.); 12-ta finišavo Amelija Bernatovič (7 min. 51 sek.), Ekaterina Litvinova finišo liniją kirto 14 pozicijoje, o Monika Gurska baigė distanciją 16 vietoje.

Lukaš Mincevič vaikinų grupėje varžėsi 4 km distancijoje. Lukaš po pirmo kilometro važiavo 3 vietoje, po to padidino važiavimo spartą ir įveikus pusę distancijos pakilo į 2 poziciją. Paskutinius du kilometrus Lukaš Mincevič įveikė greitai ir finišavo 2 vietoje, 4 km nuvažiavęs per 11 min. 10 sek. Dominikas Novickas finišavo 7-tas su rezultatu 13 min. 29 sek. Maksim Kunčin užėmė 8 vietą, 4 km distanciją įveikęs per 13 min. 39 sek. Rafal Boban finišavo 16 vietoje, o Daniel Semaško užėmė 17 vietą.

Į Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos turės bendrą įskaitą buvo skaičiuojami 3 geriausi rezultatai iš 4 startų. Mila Senkevič nugalėjo trijose etapuose, viename užėmė 2 vietą, surinko 150 taškų iš 150 galimų ir iškovojo LNSA taurę už 1 vietą. Milena Bernatovič nugalėjo kartą, vieną kartą buvo trečia, surinko 133 taškus ir buvo trečia. Eliza Šidlauskaitė ir Gabrielė Buchovskaja surinko po 60 taškų ir pasidalino 8 vieta. Lukaš Mincevič surinko 142 taškų ir laimėjo taurę už 2 vietą. M14 grupėje Daniel Buchovski surinko 142 taškus ir užėmė 2 vietą. Emilija Mincevič užėmė 3 vietą su 136 taškais. Vaikinų V16 grupėje Alan Kašperov liko 3-as su 129 taškais.

Sveikiname mūsų sportininkus ir linkime gerų startų slidinėjimo pirmenybėse spalio 9-10 d. Ignalinoje.