Miła Sinkiewicz zwyciężczynią Pucharu Litwy w narciarstwie

2 października w Oniksztach odbyły się zawody ostatniej – czwartej edycji Pucharu Litwy w narciarstwie klasycznym na nartorolkach. W zawodach wzięło udział ponad 60 narciarzy z Ignaliny, Wilna, Onikszt, Wisagini i 13 wychowanków Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego.

Narciarze rywalizowali na drodze rowerowej w pobliżu miejscowości „Koronny szlak” (lit. Lajų takas). Zawodnicy mieli do pokonania 2, 4, 6, 10 lub 18 km. Pierwsze na starcie 2 km stanęły dziewczęta 2008 r. ur. i młodsze. Miła Sinkiewicz od samego początku wyszła na prowadzenie i na półmetku prowadziła z 5-sekundowa przewagą. Miła prędko pokonała ostatni kilometr, zwyciężając z czasem 6 min. 16 sek. i zdobywając Puchar za 1 miejsce. Eliza Szidłauskaitie 2 km pokonała za 7 min. 13 sek. i zajęła 7 miejsce.  Nika Kunczina wyścig zakończyła na 9 miejscu z wynikiem 7 min. 35 sek. Gabriela Buchowskaja finiszowała na 10 pozycji, pokonując 2 km za 7 min. 46 sek. Eweta Szidłauskaitie finiszowała tuż za nią, pokonując dystans za 7 min. 49 sek. Amelia Bernatowicz została sklasyfikowana na 12 pozycji z wynikiem 7 min. 51 sek. Ekaterina Litwinowa finiszowała na 14 miejscu, a Monika Górska na 16 pozycji.

Łukasz Mincewicz startował na dystansie 4 km. Łukasz po 1 km jechał na 3 pozycji, ale zwiększył tempo jazdy i po 3 km kilometrze jechał na drugiej pozycji, którą zachował na mecie. Łukasz Mincewicz 4 km pokonał za 11 min. 10 sek. i zdobył srebrny medal. Dominik Nowickas finiszował na 7 pozycji z wynikiem 13 min. 29 sek. Maksim Kunczin 4 km pokonał za 13 min. 39 sek. i zajął 8 miejsce. Rafał Boban został sklasyfikowany na 16 pozycji, a Daniel Siemaszko zajął 17 miejsce.

Do generalnej klasyfikacji Pucharu Litwy zaliczano po 3 najlepsze wyniki z 4 startów. Miła Sienkiewicz zwyciężyła trzykrotnie i nabrała komplet punktów – 150 i zdobyła Puchar za 1 miejsce w generalnej klasyfikacji. Milena Bernatowicz nazbierała 133 punkty, co dało 3 miejsce. Eliza Szidłauskaitie i Gabriela Buchowskaja nabrały po 60 punktów i rozdzieliły 8 miejsce. Łukasz Mincewicz nabrał 142 punkty i zdobył Puchar za 2 miejsce. W kategorii M14 Daniel Buchowski nabrał 142 punkty i był drugi, Emila Mincewicz ze 136 punktami uzyskała 3 wynik. Ałan Kaszpierow także był trzeci, zdobywając 129 punktów.

Gratulujemy naszym narciarzom i życzymy sukcesów 9-10 października na Narciarskich Mistrzostwach Litwy w Ignalinie.