Vilniaus rajono atstovai su 7 aukso medaliais Lietuvos slidinėjimo čempionate Ignalinoje

Spalio 9-10 dienomis Ignalinoje vyko Lietuvos jaunių, jaunučių ir vaikų vasaros slidinėjimo čempionatas. Varžybose startavo apie 60 sportininkų iš Ignalinos, Vilniaus, Anykščių, Utenos, Visagino ir 19 Vilniaus rajono atstovų, Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtinių.

Pirmą varžybų dieną slidininkai kovojo dėl Lietuvos slidinėjimo čempionato medalių laisvu stiliumi 1 ir 8 km. distancijose. Pirmi 1 km starte stojo mergaitės ir berniukai 2010 gim. m. ir jaunesni. Eveta Šidlauskaitė distanciją įveikė per 2 min. 55 sek. ir užėmė 5 vietą. Ekaterina Litvinova finišavo 7 su rezultatu 3 min. 09 sek. Faustina Rynkevič liko 9, Monika Gurska finišavo 10 vietoje, Austėja Gasianceva užėmė 11 vietą. Rafal Boban distanciją įveikė per 3 min. 05 sek. ir užėmė 9 vietą. Daniel Semaško finišavo 10 su rezultatu 3 min. 15 sek.

Sekančiose 4 grupėse puikiai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai iškovodami 4 aukso medalius. Mergaičių 2008-2009 gim. m. grupėje dėl medalių kovojo Mila Senkevič, Eliza Šidlauskaitė, Gabrielė Buchovskaja, seserys Milena ir Amelija Bernatovič. Mila Senkevič gerai startavo ir į distanciją išvažiavo pirmoje vietoje. Mila įpusėjus distancijai važiavo 1 pozicijoje, labai greitai įveikė paskutinį kilometrą ir nugalėjo, 2 km distancijoje užtrūkusi 7 min. 06 sek., ir iškovojo Lietuvos jaunių, jaunučių ir vaikų slidinėjimo čempionato aukso medalį. Milena Bernatovič distancijoje važiavo antra ir tik finišo koridoriuje 0,3 sek. nusileido varžovei užimdama 3 vietą. Milena 2 km  įveikė per 7 min. 14,4 sek. Eliza Šidlauskaitė distancijoje užtrūko 8 min. 19 sek. ir iškovojo 7 vietą. Gabrielė Buchovskaja finišavo 8 vietoje su rezultatu 8 min. 31 sek, Amelija Bernatovič užėmė 12 vietą.

Vaikinų grupėje puikiai startavo Lukaš Mincevič 4 km distancijoje. Lukaš nuo starto išsiveržė į priekį, jam pasipriešinti sugebėjo tik vilnietis Andris Draudvila. Likus 1 km iki finišo vilnietis bandė pabėgti, bet Lukaš atsakė spurtu aplenkdamas varžovą ir nugalėjo su 3 sek. persvara. Lukaš Mincevič 4 km įveikė per 12 min. 07 sek. ir iškovojo aukso medalį. Dominik Novickas finišavo 6 vietoje su rezultatu 15 min. 28 sek.

Emilija Mincevič merginų 2006-2007 gim. m. grupėje neturėjo sau lygių 4 km distancijoje. Emilija nuo pat starto atitrūko nuo varžovių ir nugalėjo su rezultatu 14 min. 39 sek. iškovodama Lietuvos jaunių, jaunučių ir vaikų slidinėjimo vasaros čempionato aukso medalį. Šios amžiaus grupės vaikinai varžėsi 6 km distancijoje. Daniel Buchovski dėl nugalėtojo titulo visą distanciją varžėsi su vilniečiu Ignu Rakšteliu. Daniel labai greitai įveikė pakilimą ir paskutinius 300 metrų iki finišo ir nugalėjo, 6 km distanciją įveikęs per 17 min. 20 sek. Damian Rynkevič tik finišo koridoriuje pralaimėjo 3 vietos laimėtojui ir finišavo 4 su rezultatu 18 min.09 sek. Alan Kašperov vaikinų 2004- 2005 gim. m. grupėje 8 km įveikė per 28 min. 15 sek. ir liko 5 vietoje.

Sekmadienį slidininkai išbandė jėgas klasikiniu stiliumi nuo 1 iki 8 km distancijose. 1 km distancijoje Ekaterina Litvinova finišavo 7 vietoje su rezultatu 3 min. 56,4 sek. Eveta Šidlauskaitė 1 km įveikė per 3 min. 56,8 sek ir užėmė 9 vietą. Kamila Pozniak liko 9 vietoje. Vaikinų grupėje Rafal Boban finišavo 9, distancijoje užtrūkęs 3 min. 40 sek.

2008-2009 gim. m. mergaitės startavo 2 km distancijoje. Mila Senkevič nuo pat starto išsiveržė į priekį nepalikdama šansų varžovėms ir nugalėjo su rezultatu 8 min. 37 sek. Mila iškovojo antrą Lietuvos jaunių, jaunučių ir vaikų slidinėjimo čempionato aukso medalį. Milena Bernatovič distanciją įveikė per 9 min. 07 sek. ir iškovojo bronzos medalį. Eliza Šidlauskaitė finišavo 8 vietoje, užtrūkusi distancijoje 10 min. 31,8 sek. Gabrielė Buchovskaja užėmė 9 vietą su rezultatu 10 min. 48,9 sek. Amelija Bernatovič finišavo 10 vietoje.

Šioje amžiaus vaikinai turėjo įveikti 4 km. Lukaš Mincevič pirmavo po 2 kilometrų, tačiau užleido lyderio poziciją ir tik paskutiniame pakylime sugebėjo aplenkti varžovą, labai greitai įveikė paskutinius 300 m distancijos ir nugalėjo. Lukaš Mincevič iškovojo antrą aukso medalį, 4 km nuvažiavęs per 14 min. 23,6 sek. Emilija Mincevič mergaičių 2006-2007 gim. m. grupėje varžėsi 4 km distancijoje. Emilija užėmė 2 vietą, distancijoje užtrūkusi 19 min. 02 sek.

Puikiai 6 km distancijoje startavo Daniel Buchovski iškovodamas antrą aukso medalį. Daniel pirmus 4 kilometrus važiavo lyderių grupėje, bet padidino važiavimo greitį ir atitrūko nuo persekiotojų, susikrovęs finiše 30 sek. persvarą prieš antros vietos laimėtoją. Daniel Buchovski 6 km įveikęs per 19 min. 37 sek.

Vilniaus rajono atstovai iškovojo 7 aukso medalius, 2 atiteko Utenos atstovams, po 3 iškovojo Vilniaus ir Ignalinos atstovai ir 1 Anykščiai.

Sveikiname mūsų sportininkus ir linkime pergalių.