Vilniaus rajono biatlonininkai – olimpinio čempiono Algimanto Šalnos biatlono taurės nugalėtojai ir prizininkai

Spalio 16-17 d. Ignalinoje vyko olimpinio čempiono A. Šalnos biatlono taurės varžybos, kuriose tarp 50 biatlonininkų iš Latvijos, Visagino, Anykščių, Vilniaus ir Ignalinos sėkmingai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos biatlonininkai.

Šeštadienio oras nelepino biatlonininkų, po truputį lijo ir pūtė stiprūs vėjo gūsiai, kurie trukdė taikliam šaudymui, ypač stovint. Biatlonininkai startavo individualioje rungtyje nuo 4 iki 10 km distancijose su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint arba 3 kartus gulint, kur už netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama po 45 arba 30 sek. baudos.

Pirmi 10 km starte stojo Sara Urumova ir Alan Kašperov. Sara greitai važiavo riedslidėmis, pirmame šaudyme pataikė į visus taikinius ir pirmavo. Antrame šaudyme stovint suklydo 1 kartą, trečiame gulint ir paskutiniame stovint klydo po du kartus ir užtikrintai nugalėjo merginų 1999-2001 gim. m. grupėje, 10 km įveikusi per 39 min. 43 sek. Alan Kašperov startavo vaikinų 2004-2005 gim. m. grupėje. Alan niekaip negalėjo susitvarkyti su emocijomis šaudant, šaudykloje suklydo 14 kartų ir užėmė 2 vietą su rezultatu 45 min. 55 sek.

Po to startavo mergaitės ir berniukai 2006-2007 gim. m. grupėje su šaudymu 3 kartus gulint. Mila Senkevič labai greitai įveikė pirmą ratą, šaudykloje suklydo du kartus ir pirmavo, antrame šaudyme suklydo 3 kartus ir praleido į priekį komandos draugę Emiliją. Kas taps nugalėtoju sprendėsi paskutiniame šaudyme – Mila Senkevič pataikė į 4 taikinius ir nugalėjo, 5 km įveikusi per 15 min. 48 sek. Emilija Mincevič prašovė 3 kartus ir finišavo 2 vietoje su rezultatu 17 min. 06 sek.

Vaikinai varžėsi 7 km distancijoje. Daniel Buchovski trijose ugnies linijose klydo po kartą, greitai važiavo riedslidėmis ir nepaliko jokių šansų varžovams laimėti. Daniel finišavo pirmas, 7 km įveikęs per 18 min. 53 sek. Damian Rynkevič buvo greitas distancijoje, trijose šaudymuose suklydo 9 kartus ir iškovojo taurę už 2 vietą, distancijoje užtrūkęs 23 min. 09 sek.

Paskutiniame starte atsistojo biatlonininkai 2008 gim. m. ir jaunesni. Lukaš Mincevič turėjo įveikti 5 km. Lukaš labai greitai važiavo riedslidėmis, trijose ugnies linijose klydo po kartą ir nugalėjo su 2 min. 31 sek. persvara prieš antros vietos laimėtoją. Lukaš Mincevič 5 km įveikė per 16 min. 09 sek.

Puikiai pasirodė pirmą kartą tokio rango varžybose startavusios seserys Eliza ir Eveta Šidlauskaitės. Eliza pirmame šaudyme gulint suklydo kartą, antrame du kartus ir pirmavo, bet 4 klaidos paskutiniame šaudyme atnaujino intrigą dėl nugalėtojo titulo. Eliza Šidlauskaitė labai greitai važiavo riedslidėmis, 4 km įveikė per 19 min. 27 sek. ir iškovojo olimpinio čempiono A. Šalnos taurę už 1 vietą. Eveta Šidlauskaitė, nors ir klydo šaudykloje po 3 kartus, bet buvo greita distancijoje ir atsistojo ant 2 nugalėtojų pakylos laiptelio, įveikusi distanciją per 20 min. 10 sek.

Marijan Kačanovski veteranų M-60 grupėje 7,5 km distancijoje užėmė 1 vietą su rezultatu 31 min. 37 sek.