W drugim dniu zawodów o Puchar Algimantasa Szałny biatloniści Rejonu Wileńskiego także zdobyli medale

16-17 października w Ignalinie biatloniści walczyli o Puchar mistrza olimpijskiego Algimantasa Szałny w biatlonie.

W niedzielę biatloniści rywalizowali na nartorolkach w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie od 4 do 10 km ze strzelaniem 2 razy leżąc + 2 razy stojąc lub 3 razy leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości.

Nikita Romanow i Ałan Kaszpierow mieli do pokonania 10 km. Nikita szybko jechał na nartorolkach, na pierwszym strzelaniu leżąc pomylił się raz, drugie wykonał bezbłędnie i zajmował 2 miejsce, ale na 3 strzelaniu 3 pomyłki zepchnęły na 3 pozycję. Ostatnie strzelanie Nikita wykonał bezbłędnie i włączył się do walki o zwycięstwo. Nikita Romanow na mecie zajął 3 miejsce, pokonując dystans 10 km za 24 min. 02 sek. i ustępując dla zwycięzcy zaledwie 5 sek. Ałan Kaszpierow zajął 3 miejsce w grupie chłopców 2002-2005 r. ur., pokonując 10 km za 36 min.17 sek. Ałan na 4 strzelaniach pomylił się 12 razy.

Sara Urumowa rywalizowała na dystansie 6 km. Sara na strzelaniu popełniła 7 błędów i zajęła 2 miejsce w kategorii Junior, pokonując 6 km za 29 min. 25 sek. Sara pierwsze strzelanie wykonała bezbłędnie i zajmowała 1 pozycję, ale 3 pudła na drugim strzelaniu leżąc i 4 na strzelaniu stojąc nie pozwoliły utrzymać pozycji lidera i na mecie finiszowała na drugim miejscu.

Biatloniści 2006-2007 r. ur. mieli do pokonania 4 km ze strzelaniem 3 razy leżąc. Daniel Buchowski od razu wyszedł na prowadzenie, na pierwszym strzelaniu leżąc pomylił się 3 razy, szybko pokonał karne kręgi i pierwszy wyjechał na kolejne 1,4 km. Na drugim strzelaniu pudłował 2 razy, na trzecim 1 i zdecydowanie zwyciężył, pokonując 6 km za 18 min. 11 sek. Damian Rynkiewicz tym razem stanął na 3 schodku podium, pokonując dystans za 19 min. 59 sek. Damian na strzelaniu pomylił się 10 razy. O wiele lepiej popisały się dziewczęta, zajmując 3 pierwsze miejsca. Miła Sienkiewicz bardzo szybko pokonała pierwszy kilometr, strzelając leżąc pomyliła się raz i zdecydowanie prowadziła. Na drugim strzelaniu także pudłowała raz i wzmocniła się na prowadzeniu. Trzecie strzelanie wykonała bezbłędnie i zwyciężyła z ponad minutową przewagą, pokonując dystans 4 km za 13 min. 01 sek. Milena Bernatowicz na pierwszym strzelaniu popełniła 3 błędy, na drugim – 2, na trzecim – 1, szybko jechała na nartorolkach i zajęła 2 miejsce. Milena 4 km pokonała za 14 min. 20 sek. Emilia Mincewicz na strzelaniu pomyliła się 6 razy i finiszowała tuż za Mileną. Emilia zajęła 3 miejsce, pokonując dystans za 14 min. 34 sek.

Biatloniści 2008 r. ur. i młodsi rywalizowali na dystansie 4 km. Eliza Szidłauskaitie bardzo szybko jechała na nartorolkach, na pierwszym i drugim strzelaniu pudłowała po razie i zdecydowanie prowadziła, ostatnie strzelanie wykonała bezbłędnie i na mecie zajęła 1 miejsce, zwyciężając z ponad 2-minutową przewagą nad siostrą Ewetą. Eliza 4 km pokonała za 14 min. 20 sek. Eweta na pierwszym kręgu utknęła się w kijek rywalki i upadła, do krwi drapiąc kolana, ale dalej kontynuowała wyścig, na strzelaniu pomyliła się 2 razy i zajmowała 4 pozycję, na drugim strzelaniu pomyliła się 2 razy i jechała na 3 pozycji. Do trzeciego strzelania wyszła na drugie miejsce, strzelając pomyliła się raz i na mecie zajęła 2 miejsce z wynikiem 16 min. 43 sek. Amelia Bernatowicz zajęła 5 miejsce, na strzelnicy pudłując 10 razy, a dystans 4 km pokonując za 18 min. 05 sek.

Łukasz Mincewicz szybko jechał na nartorolkach, ale na pierwszym strzelaniu pomylił się 3 razy i zajmował 3 miejsce, na drugim strzelaniu popełnił 1 błąd i wyszedł na prowadzenie. Ostatnie strzelanie wykonał bezbłędnie, szybko pokonał ostatnie 1,2 km i na mecie zajął 1 miejsce. Łukasz Mincewicz dystans 4,5 km pokonał za 15 min. 30 sek. Dominik Nowickas na strzelnicy popełnił 4 błędy, ale nie tak szybko jechał na nartorolkach i finiszował tuż za podium, zajmując 4 miejsce i pokonując dystans za 18 min. 17 sek.

Marian Kaczanowski w kategorii M-60 zajął 1 miejsce, pokonując 7,5 km za 29 min. 07 sek. i popełniając 8 błędów na strzelnicy.

Zwycięzcy i zdobywcy 2-3 miejsc zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami.

Tym startem biatloniści zakończyli rywalizację na nartorolkach i zaczynają przyszykowania do startów zimą na śniegu.

Gratulujemy zwycięzcom i medalistom i życzymy sukcesów.