Atviros Vilniaus rajono kroso pirmenybės

Lapkričio 14 dieną Nemenčinėje biatlono šaudykloje vyko Atviros Vilniaus rajono kroso pirmenybės, kurias organizavo Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyrius su Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla. Varžybose dalyvavo sportininkai iš Vilniaus miesto, Trakų, Širvintų, Švenčionių rajonų ir gausus būrys Vilniaus rajono atstovų. Daug auklėtinių į varžybas atvežė Vytautas Gražys, kurie atstovavo Paberžei, Riešei ir Eitminiškėms. Prie starto rikiavosi didelis būrys nemenčiniečių ir sportininkų iš Didžiųjų Kabiškių.

Varžybas atidarė patys jauniausi dalyviai, 150 m „Olimpinių vilčių“ bėgime,  kurių amžius iki 6 metų. Po finišo vaikai buvo apdovanoti proginiais medaliais, o 1-3 vietų laimėtojams Vilniaus rajono vice meras Robert Komarovski įteikė taures.

Pirmos 600 m starte stojo mergaitės, gimusios 2012 m. ir jaunesnės. Nugalėtoja tapo Faustina Rynkevič iš Pakalnės su rezultatu 2 min. 32 sek. Berniukų grupėje nugalėjo Eivydas Adomaitis, distancijoje užtrūkęs 2 min. 20 sek. Neli Jurgelevič iš Stankutiškių buvo greičiausia mergaičių 2010-2011 gim. m. grupėje, 600 nubėgusi per 2 min. 21 sek. Nemenčinietis Ervin Gurski distanciją įveikė per 2 min. 07 sek. ir užėmė 1 vietą. Mergaitės 2008-2009 gim. m. varžėsi 1000 m distancijoje. Nugalėtoja Paulina Šepetytė iš Riešės distanciją įveikė per 5 min. 03 sek. Pavel Jurgelevič iš Stankutiškių buvo greičiausias berniukų grupėje su rezultatu 4 min. 46 sek.

1000 m distancijoje irgi varžėsi 2006-2007 gim. m. mergaitės. Nugalėtoja tapo Evelina Lapunaitė iš Paberžės, nubėgusi 1000 m per 5 min. 01 sek. Berniukų grupėje nugalėtoju tapo Titas Bukauskas iš Paberžės, 2000 m distanciją nubėgęs per 38 min. 58 sek.

Po to 3000 m distancijos starte stojo 2003-2005 gim. m. vaikinai. Sportininkai įveikus pirmus 1000 m bėgo žiūrovų akiratyje per šaudyklą ir vėl suko i mišką varžytis 1000 m nuotolio trasoje. Po keleto minučių pirmas finišo tiesiojoje pasirodė Titas Bakys iš  Riešės, kuris tapo nugalėtoju, distancijoje užtrūkęs 12 min. 16 sek.

Moterų  elito grupėje nugalėjo Vilniaus atstovė Tatjana Sakalauskienė, 3000 m įveikusi per 15 min. 20 sek. 5000 m distancijoje pirmą vietą vyrų 2002-1981 gim. m. grupėje užėmė Jaroslav Semaško iš Riešės, 5 km nubėgęs per 22 min. 38 sek. Vyrų, gimusių 1980 m. ir vyresni, grupėje greičiausias buvo Vytautas Gražys iš Paberžės, 5000 m nubėgęs per 21 min. 31 sek. Moterų grupėje 3000 m greičiausiai įveikė Edita Krušinskienė iš Vilniaus, distancijoje užtrūkusi 15 min. 38 sek.

Po paskutinio dalyvio finišo kroso dalyviai bėgo simbolinį 1918 m bėgimą „Bieg Niepodleglosci“, kuris skirtas 103-oms Lenkijos Nepriklausomybės metinėms paminėti.

Po visų bėgimo dalyvių finišo vyko nugalėtojų apdovanojimas. 1-3 vietos laimėtojai buvo apdovanoti diplomais, medaliais ir daiktiniais prizais, kuriuos įteikė Vilniaus rajono vice meras Robert Komarovski. Tai pat Vilniaus rajono merės Marijos Rekst padėkos raštais ir daiktiniais prizais buvo apdovanoti Mila Senkevič, Milena Bernatovič, Emilija Mincevič, Daniel Buchovski, Lukaš Mincevič ir Damian Rynkevič už aukštus pasiekimus slidinėjimo ir biatlono respublikinėse ir tarptautinėse varžybose.

sporto mokyklos direktorius

Marijan Kačanovski