Dobry start Nikity Romanowa na inauguracji nowego sezonu biatlonowego na zawodach Biatlonowego Pucharu Europy w Szwecji

25 listopada w Idre podczas I edycji Pucharu Europy w biatlonie odbyły się zawody w sprincie na 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał biatloniści mieli do pokonania karną rundę 150 m długości.

Nikita bardzo dobrze rozpoczął wyścig, szybko pokonał pierwsze 3,3 km do strzelnicy, ale na strzelaniu leżąc pomylił się 2 razy i musiał dodatkowo pokonać 300 m dystansu i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 75 pozycji ze stratą 1 min. 23 sek. do lidera. Nikita szybko pokonał kolejne 3,3 km okrążenie, strzelanie stojąc wykonał szybko, trafiając do wszystkich 5 tarcz i na ostatnie 3,4 km do mety wyślizgnął na 52 pozycji tracąc do lidera 1 min. 34,3 sek. Nikita Romanow szybko pokonywał podbiegi i na mecie zajął 54 miejsce wśród 134 startujących, pokonując 10 km za 26 min. 23,8 sek.

Stiepan Terentiew dystans pokonał za 26 min. 52,2 sek. i zajął 66 miejsce. Jokubas Mackine finiszował 94 z wynikiem 27 min. 57,1 sek. a Lukas Jakeliunas zajął 108 miejsce z czasem 29 min. 16,0 sek.

27 listopada Nikita znów wystartuje w sprincie na 10 km, a Karol Dąbrowski na inaugurację Biatlonowego Pucharu świata w Szwedzkim Ostersundzie wystartuje w wyścigu indywidualnym na dystansie 20 km.

Gratulujemy Nikicie i życzymy naszym biatlonistom sukcesów w nowym zimowym sezonie!