Dobry start Karola Dąbrowskiego w nowym sezonie na zawodach Biatlonowego Pucharu Świata w Szwecji

27 listopada podczas I edycji Pucharu Świata w biatlonie odbył się wyścig indywidualny na dystansie 20 km. Biatloniści rywalizowali na dystansie 20 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po karnej minucie.

Karol Dąbrowski dobrze ślizgnął na nartach, pierwsze strzelanie leżąc wykonał szybko, trafiając do 5 celi i zajmował 21 miejsce ze stratą do lidera 26 sek. Na drugim strzelaniu stojąc Karol pudłował raz i zajmował 34 pozycję ze stratą do lidera 1 min. 48 sek. Po pokonaniu 10 km Niemenczynianin ślizgnął na 35 pozycji. Kolejne okrążenie Karol pokonał szybko, ale strzelając leżąc trafił do 4 tarcz i ślizgnął na 34 miejscu, tracąc do lidera 3 min. 13 sek. Ostatnie strzelanie stojąc nasz biatlonista wykonał szybko, trafiając do 4 tarcz i zajmował 45 pozycję ze stratą 4 min. 42 sek. Na ostatnim okrążeniu do mety, zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji, Polak z Wileńszczyzny zachował wysoką szybkość na dystansie i na mecie zajął 44 miejsce wśród 116 startujących. Karol Dąbrowski 20 km pokonał za 55 min. 56 sek.

Bardzo dobrze wystąpił Vytautas Strolia, zajmując 18 miejsce, dystans pokonując za 54 min. 07 sek. Tomas Kaukenas zajął 84 miejsce z czasem 58 min. 47 sek., a Linas Banys finiszował 93. z wynikiem 59 min. 51 sek.

W niedzielę Karol startował w sprincie na 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał miał do pokonania karną rundę 150 m długości. Karol bardzo dobrze rozpoczął wyścig, szybko pokonał pierwsze 3,3 km do strzelnicy, strzelanie leżąc wykonał szybko, trafiając do wszystkich 5 tarcz i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 21 pozycji ze stratą 34 sek. do lidera. Karol bardzo szybko pokonał kolejne 3,3 km okrążenie, ale to negatywnie podziałało na strzelanie stojąc. Karol popełnił aż 2 błędy i musiał pokonać dodatkowo 300 m dystansu, tym samym tracąc szansę na kolejne punkty do generalnej klasyfikacji Pucharu Świata, które otrzymuje pierwsze 40 miejsc. Niemenczynianin nie załamał się psychologicznie, szybko pokonywał podbiegi i na mecie zajął 50 miejsce. Karol Dąbrowski 10 km pokonał za 24 min. 36 sek. Vytautas Strolia dystans pokonał za 24 min. 20 sek. i zajął 39 miejsce. Tomas Kaukenas na pokonanie dystansu potrzebował 25 min. 15 sek. i zajął 72 miejsce, a Linas Banys finiszował na 100 miejscu z wynikiem 25 min. 48 sek.

Gratulujemy Karolowi i życzymy kolejnych sukcesów.