Starty biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Biatlonowych Mistrzostwach Łotwy

W niedzielę 9 stycznia w biatlonowym centrum „Smeceresils” w Madonie odbyły się Mistrzostwa Łotwy w biatlonie, w których dobrze wystąpili biatloniści z Niemenczyna. Zawody odbyły się strzelnicy, która została przebudowana według międzynarodowego standardu Biatlonowej Federacji, pozwalającej przeprowadzać zawody Pucharu Europy i Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

Pierwsze na starcie stanęły dziewczęta 2007-2008 r. ur. na dystansie 3 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał miały do pokonania karną rundę 75 metrów. Rejon Wileński reprezentowały Miła Sinkiewicz, Milena Bernatowicz i Eliza Szidłauskaitie. Miła dobrze ślizgnęła na podbiegach, ale na strzelnicy pomyliła się 4 razy, na dodatek upadła na zjeździe, tracąc sekundy, i na mecie zajęła 5 miejsce, pokonując dystans za 14 min. 02,1 sek. Milena Bernartowicz, chociaż nie najszybciej ślizgnęła na nartach, ale była jedyną uczestniczką zawodów, której udało się trafić do wszystkich 10 tarcz, co pozwoliło stanąć na trzecim schodku podium i zdobyć brązowy medal Mistrzostw Łotwy w biathlonie. Milena 3 km pokonała za 13 min. 34,6 sek. Eliza Szidłauskaitie na dwóch strzelaniach leżąc pomyliła się 3 razy i na mecie zajęła 10 miejsce, pokonując dystans za 15 min. 35,2 sek.

Następnie na starcie 6 km stanęli Damian Rynkiewicz i Daniel Buchowski. Daniel Buchowski szybko ślizgnął na dystansie, na strzelaniu leżąc pomylił się raz i zajmował 3 miejsce, ale na strzelaniu stojąc pudłował aż 4 razy i na mecie zajął 9 miejsce, pokonując 6 km za 23 min. 17,4 sek. Damian Rynkiewicz na strzelaniu leżąc i stojąc pudłował po razie, dystans pokonał za 24 min. 33,4 sek. i finiszował na 14 pozycji.

Sara Urumowa rywalizowała na dystansie sprintu 7,5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał miała do pokonania karną rundę 150 metrów. Sara na pierwszym strzelaniu leżąc była bezbłędna, na drugim strzelaniu stojąc popełniła 2 błędy, szybko pokonywała podbiegi i na mecie zajęła 1 miejsce, pokonując 7,5 km za 29 min. 30,2 sek. zdobywając złoty medal Mistrzostw Łotwy w biatlonie. Romuald Noreika w grupie weteranów M50 miał do pokonania 6 km. Romuald na strzelaniu leżąc pudłował 2 razy, stojąc – 3 i na mecie zajął 3 miejsce, pokonując 6 km za 25 min. 47,1 sek. Marian Kaczanowski w kategorii M60 zdobył złoty medal, pokonując dystans 5,1 km za 23 min. 01 sek., na obu strzelaniach popełniając 6 błędów.