Vilniaus rajono biatlonininkų medalių liūtis Lietuvos biatlono čempionate Ignalinoje

Kovo 26-27 dienomis Ignalinoje vyko Lietuvos biatlono čempionatas, kuriame dalyvavo apie 60 biatlonininkų iš Anykščių, Ignalinos, Vilniaus, Visagino ir 20 Vilniaus rajono atstovų. Ignalinoje startavo visi Lietuvos biatlonininkai, Žiemos Olimpinių Žaidynių Pekine dalyviai, tarp jų nemenčinietis Karol Dombrovski. Lietuvos biatlono čempionate labai gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos atstovai, atsistodami ant nugalėtojų pakylos savo amžiaus grupėse.

Šeštadienį biatlonininkai varžėsi individualioje rungtyje su šaudymu 3 kartus gulint arba du kartus gulint + 2 kartus stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo buvo pridedama po 30 arba 45 sek. Karol Dombrovski keturiose ugnies linijose suklydo 6 kartus ir užėmė 3 vietą, 7,5 km distanciją įveikęs per 22 min. 29 sek. Nikita Romanov šaudykloje suklydo du kartus ir finišavo 4 vietoje su rezultatu 22 min. 46 sek.

Jaunimo grupėje Romualdas Aleksandrovas irgi finišavo 4 vietoje, Romualdas distancijoje užtruko 26 min. 46 sek., šaudykloje suklydęs 11 kartų. Merginų grupėje Sara Urumova iškovojo aukso medalį. Sara buvo viena iš taikliausiai šaudžiusių biatlonininkių – keturiuose šaudymuose suklydo tik 3 kartus, o distancijoje užtruko 30 min. 33 sek.

Mila Senkevič ir Kotryna Kozlovskytė mergaičių 2005-2006 gim. m. grupėje varžėsi 7,5 km distancijoje. Mila buvo greičiausia distancijoje, šaudyme suklydo 10 kartų ir iškovojo Lietuvos biatlono čempionato aukso medalį, 7,5 km įveikusi per 37 min. 11 sek. Kotryna Kozlovskytė užėmė 3 vietą, šaudykloje suklydusi 8 kartus.

Vaikinų grupėje dvigubą pergalę šventė Vilniaus rajono atstovai. Daniel Buchovskij šaudykloje suklydo 9 kartus, buvo greičiausias slidinėjimo trasoje ir užėmė 1 vietą su rezultatu 28 min. 51 sek. Alan Kašperov iškovojo sidabro medalį, distancijoje užtrukęs 34 min. 58 sek. ir šaudykloje suklydęs 10 kartų. Martin Tomaševič šaudyme suklydo 15 kartų ir finišą pasiekė penktas.

Vaikinai 2007 gim. m. ir jaunesni varžėsi 4 km distancijoje. Lukaš Mincevič šaudykloje suklydo 5 kartus ir nugalėjo su daugiau nei 3 minučių persvara, distanciją įveikęs per 21 min. 47 sek. Dominik Novickas šaudykloje irgi suklydo 5 kartus ir užėmė 2 vietą, 4 km įveikęs per 25 min. 34 sek. Mergaičių grupėje visus nugalėtojų pakylos laiptelius užėmė Vilniaus rajono atstovės. Ant aukščiausio nugalėtojo pakylos atsistojo Milena Bernatovič, distancijoje užtrukusi 24 min. 19 sek. (5 b. min.). Nika Kunčina finišavo 2 vietoje šaudykloje, suklydusi 8 kartus ir distancijoje užtrukusi 27 min. 18 sek. Eliza Šidlauskaitė užėmė 3 vietą, šaudykloje suklydusi 11 kartų ir distanciją įveikusi per 27 min. 25 sek. Jauniausia čempionato dalyvė Eveta Šidlauskaitė distanciją įveikė per 28 min. 32 sek ir finišavo 5 vietoje. Eveta šaudyme suklydo 7 kartus.

Gerai startavo Nemenčinės miesto sporto klubo „Nempolis“ atstovai Romuald Noreika ir Laimis Raudeliunas. Romuald Noreika nugalėjo veteranų M50 grupėje, 7,5 km distanciją įveikęs per 28 min. 57 sek. Romuald šaudyme prašovė 4 kartus. Laimis Raudeliunas Master grupėje užėmė 3 vietą, šaudyme suklydęs 7 kartus ir distanciją įveikęs per 29 min. 59 sek. Kovo 14-20 dienomis Suomijos Kontiolahti biatlono centre vykusiame Pasaulio veteranų biatlono čempionate Romuald Noreika M55 grupėje iškovojo aukso medalį 10 km individualioje rungtyje. Romuald šaudykloje pataikė į 14 taikinių iš 20 galimų, distanciją įveikęs per 41 min.35 sek. Laimis Raudeliunas M40 grupėje iškovojo bronzos medalį 6 km sprinto rungtyje.  Laimis distancijoje užtruko 22 min. 11 sek. ir turėjo papildomai įveikti 5 baudos ratus po 150 m už klaidas padarytas šaudykloje.

Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus ir linkime sėkmės.