Biegacze Rejonu Wileńskiego na XXII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego

3 kwietnia 5-osobowa grupa biegaczy Rejonu Wileńskiego na zaproszenie starostwa Powiatu Żywieckiego w ramach współpracy z Rejonem Wileńskim, wzięła udział w XXII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego na dystansie 21 km 97,5 m.

W półmaratonie prawo startu mieli zawodnicy, którzy na dzień 3 kwietnia mieli w pełni ukończone 18 lat. Najmłodszą uczestniczką w naszej reprezentacji była 19-letnia Julia Jaczun. Julia bardzo dobrze radziła na trasie, która miała dużo ostrych i długich podbiegów, potrzebując na pokonanie półmaratonu 1 godz. 47 min. 17 sek. Julia Jaczun w kategorii K20 na mecie zajęła 3 miejsce. Inga Auksztolitie zajęła 7 miejsce w kategorii K30, pokonując 21 km 97,5 m za 1 godz. 41 min. 19 sek.

Bardzo dobrze wystąpili nasi biegacze w kategorii M50. Petras Pranckunas dystans pokonał za 1 godz. 21 min. 49 sek. i zajął 1 miejsce. W kategorii Open Petras uzyskał 16 wynik. 2 miejsce w kategorii M50 zajął szkoleniowiec Julii, Wytautas Grażys, potrzebujący na pokonanie półmaratonu 1 godz. 22 min. 19 sek. W kategorii Open Wytautas zajął 20 miejsce. Rolandas Silius dystans pokonał za 1 godz. 26 min. 23 sek. i zajął 5 miejsce w kategorii M50 oraz 43. w kategorii Open. Zwycięzcą 22 półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego został Polak Tomasz Grycko z wynikiem 1 godz. 05 min. 54 sek.

Dziękujemy władzom Powiatu Żywieckiego za zaproszenie i opiekę nad naszymi sportowcami podczas pobytu w Żywcu.

Gratulujemy naszym biegaczom sukcesów i życzymy kolejnych udanych startów.