Vilniaus rajono lengvaatlečiai startavo Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės II etapo varžybose Šiauliuose

Priešvelykinį šeštadienį Šiauliuose, vaizdingoje Salduvės parko teritorijoje įvyko antras Lietuvos kroso taurės etapas, kuriame sėkmingai pasirodė Vilniaus rajono bėgikai.

Varžybas pradėjo vaikų grupės sportininkai, bėgę 1 kilometrą: tarp mergaičių Zuzana Liachovič finišavo 9 vietoje, tarp berniukų Martynas Kurkauskas taip pat liko devintas. Gausiausioje jaunučių mergaičių grupėje (2 kilometrų nuotolyje finišavo 37 bėgikės) komandinei įskaitai taškus pelnė Elzė Odnopolaitė – 10 vieta, Evelina Lapunaitė – 12 vieta), Paulina Šepetytė – 14 vieta, Karolina Leščevskaja – 16 vieta. Už taškų zonos ribų liko Patricija Lapunaitė ir A. Bačul – 21 ir 24 vietos. Jaunučių berniukų grupėje tame pačiame nuotolyje puikiai pasirodė Titas Bukauskas – per paskutinius pusę kilometro palikęs už nugaros savo nuolatinius varžovus iš Kauno ir užėmęs antrą vietą.

Jauniai bėgo 4 km ir čia aukštas vietas užėmė Vilniaus rajono atstovai. Titas Bakys praleido į priekį tik grupės lyderį M. Azanovą ir užėmė antrą vietą, R. Sakalauskas po įtemptos kovos neatlaikė varžovo iš Kelmės pasiūlyto tempo ir finišavo ketvirtas.

Pagrindinėje amžiaus grupėje moterys turėjo įveikti 4 km. Tatjana Sakalauskienė baigė nuotolį 9 vietoje, o Julija Jačun  atbėgo 11-a. Vyrų tarpe 6 km sėkmingai įveikė treneris Vytautas Gražys, tarp gerokai jaunesnių varžovų finišavęs septintas.

Po asmeninių rungčių vyko emocingiausia varžybų dalis – mišrios estafetės. Jaunučių-vaikų grupėje tarp 14 komandų Vilniaus rajono atstovai (E. Lapunaitė, D. Davidovič, E. Odnopolaitė, T. Bukauskas) užėmė 8 vietą, o jaunių ir vyresnių grupėje (T. Sakalauskienė, T. Bakys, J. Jačun, D. Bartusevič) lipo ant prizininkų pakylos – užimta trečia vieta, į priekį praleistos tik Kauno ir Klaipėdos komandos.

Vilniaus rajono komanda šiame etape tapo nugalėtojais rajonų grupėje, surinkę 119 taškų ir po dviejų etapų tapo grupės lyderiais. Antroje vietoje esanti Marijampolės komanda pralaimi 10 taškų, treti – Šiaulių rajono bėgikai (atsilieka 34 taškais).

Iš viso Lietuvos kroso taurę sudaro 6 etapai, taigi sezonas dar net neįpusėjo.