Vilniaus rajono bėgikų startai Palangoje

Balandžio 30 dieną Palangos Botanikos parke vyko Lietuvos kroso pirmenybės. Kartu tai buvo ir Lietuvos kroso taurės trečiasis etapas. Vilniaus rajono komanda sėkmingai pasirodė šiose varžybose, tapdama kroso pirmenybių rajonų grupės nugalėtoja – surinkti 127 taškai, antroje vietoje likusi Marijampolės komanda aplenkta 4 taškais, trečią vietą užėmė Šiaulių rajonas – 99 taškai.

Varžybas pradėjo vaikų grupės mergaitės, bėgusios 1 km ilgio ratą. Z. Liachovič tarp daugiau nei 40 dalyvių finišavo 12 (įskaitinius taškus duoda pirmas 16-tukas). Jaunučių grupėje (jiems teko bėgti 2 ratus) sėkmingiausiai pasirodė T. Bukauskas, tik 1 sekunde atsilikęs nuo antrąją vietą užėmusio kauniečio J. Venckūno. Mergaitės 2 km nuotolį baigė kiek žemesnėse vietose: E. Lapūnaitė devinta, E. Odnopolaitė – 15-a, K. Leščevskaja baigė nuotolį 21 vietoje. Jaunių grupėje (4 km) visi Vilniaus rajono atstovai pasiekė finišą pirmame dešimtuke: R. Sakalauskas ketvirtas, T. Bakys po įtemptos finišo kovos liko šeštas, T. Juodvalkis užėmė devintą vietą. G. Žebrauskaitė merginų tarpe 3 km nuotolį baigė aštuntoje vietoje. Jaunuoliai turėjo nubėgti 6 km nuotolį. Vilniaus rajonui čia atstovavo D. Bartusevič – užimta 6 vieta. Beje, praeitą savaitę Danielius su Lietuvos mokinių rinktine sėkmingai pasirodė Pasaulio kroso pirmenybėse Slovakijoje, kur Lietuvos atstovai užėmė labai aukštą ketvirtą vietą komandinėje įskaitoje.

Moterys ir jaunuolės iki 23 metų bėgo 6 km: T. Sakalauskienė finišavo 5-a, J. Jačun – 7a. Julija tarp jaunuolių iki 23 metų lipo ant nugalėtojų pakylos – užimta trečia vieta. Ilgiausiame 8 km nuotolyje bėgo vyrai ir jaunuoliai iki 23 metų. Aukščiausią vietą savo amžiaus grupėje iškovojo E. Lelis – antra vieta, J. Semaško baigė nuotolį 4-as. Vyrų grupėje Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos mokytojas V. Gražys finišavo 9-as.

Po individualių rungčių vyko estafečių 4 po 500 m varžybos, kurios įtrauktos tik į kroso taurės įskaitą. Dėl ligų ir traumų nepavyko surinkti pilnų sudėčių, taigi vaikų-jaunučių grupėje E. Lapunaitei teko varžytis su berniukais. Nepaisant to, jaunieji Vilniaus rajono bėgikai pademonstravo kovotojų charakterį ir tarp 15 komandų E. Odnopolaitė, K. Leščevskaja, E. Lapunaitė ir T. Bukauskas baigė nuotolį aštuntoje vietoje. 2006 gim. m. ir vyresnių grupėje teko skolintis bėgikę iš Vilniaus miesto delegacijos. T. Sakalauskienė, R. Sakalauskas, A. Borunova ir D. Černigovskij atsiliko tik nuo Kauno ir pirmosios Vilniaus miesto komandų bei pasipuošė bronzos medaliais.

Lietuvos kroso taurės įskaitoje Vilniaus rajonas šįkart praleido į pirmą vietą Marijampolės atstovus, tačiau po 3 etapų vis dar yra taurės lyderiai rajonų grupėje. Kiti 3 taurės etapai vyks rudenį, rugsėjo – spalio mėnesiais.