Trakų dainiaus taurė 2022

1000 m bėgimas nėra olimpinė rungtis, todėl stadione tokio nuotolio varžybos vyksta itin retai. Šią taisyklę nusprendė sulaužyti buvęs Atlantos olimpinių žaidynių dalyvis Dainius Virbickas. Jau antrą kartą jo dėka Trakuose įvyko 1000 m bėgimo varžybos, kuriose galėjo rungtis visų amžiaus grupių bėgikai. Labai sėkmingai šiose varžybose pasirodė Vilniaus rajono bėgikai – iš 12-os dalyvių net 10 pasiekė savo asmeninius rekordus.

Geriausių rezultatų šturmą pradėjo veteranės moterys, kurių gretose bėgo Tatjana Sakalauskienė. Užtikrintai pirmavusi nuo pirmųjų žingsnių iki finišo linijos, Tatjana distanciją baigė per 3:13,06 ir antrą vietą užimusią varžovę aplenkė net 40 sek! Tačiau veteranų varžybose galutiniai rezultatai nustatomi pagal amžiaus koeficientą. Pastarąjį įvertinus, pirmą vietą teko užleisti vilnietei T. Bulkevičiūtei. Analogiškai vyrų veteranų bėgimo nugalėtoju tapo vilnietis V. Navagrudskas, finišo, liniją kirtęs 5 pozicijoje.

Jaunučių mergaičių grupėje savo asmeninius rekordus gerino Evelina Lapunaitė, užėmusi 5 vietą (3:18,94), Patricija Lapunaitė (12 v., 3:32,71), Karolina Leščevskaja (13v., 3:33,48). Nedaug iki savo geriausio rezultato pritrūko Agnieškai Bačul – 3:43,18. Berniukų jaunučių tarpe labai įtemptoje kovoje antras finišavo Titas Bukauskas (2:54,45) – nuo pirmą vietą užėmusio J. Venckūno atsilikta tik 0,3 sekundės.

Jaunių tarpe dominavo Kauno ir Vilniaus rajono bėgikai, tarpusavyje pasidalinę pirmąsias penkias vietas. Tomas Juodvalkis užėmė antrą vietą – 2:43,67, Rokas Sakalauskas – trečią (2:46,17), Titas Bakys – penktą (2:48,98). Artiom Iljin finišavo po 3:07,81 – visi keturi pasiekė savo asmeninius rekordus.

Jaunimo grupėje nugalėtoju tapo Daniel Bartusevič, galingo spurto dėka 1 sekunde aplenkęs klaipėdietį R. Šmaižį – finišo laikas 2:43,67. Na, o geriausią rezultatą varžybose pasiekė Vilniaus rajono atstovas Dariuš Černigovskij – 2:41,68, užtikrintai nugalėjęs vyrų grupėje.

Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos

lengvosios atletikos mokytojas

Vytautas Gražys