Koszykarze Rejonu Wileńskiego zdobywcami pierwszego miejsca w turnieju „POLBASKET 2022”

W dniach 9-10 czerwca w Pułtusku odbył się Międzynarodowy Turniej Koszykówki „Polbasket 2022” z udziałem przedstawicieli Ukrainy, Węgrów, Litwy i Polski. W zawodach bardzo dobrze wystąpili reprezentanci Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, zdobywając 1 miejsce. Szkołę Sportową w turnieju reprezentowali 6 uczniów z Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie i 1 uczeń z Gimnazjum im. Giedymina w Niemenczynie. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach (A i B) po 4 drużyny w każdej grupie. Następnym etapem rozgrywek były mecze między drużynami, które zajmą I i II miejsca w swoich grupach oraz III i IV miejsca w swoich grupach. W ten sposób ustalona została kolejności drużyn w turnieju od I do VI miejsca. Mecze odbywały się po 7 min., a finał po 10 min.

W pierwszym spotkaniu nasi koszykarze zagrali z drużyną Gimnazjum w Pułtusku Nr. 3. W tym spotkaniu nasi koszykarze byli zdecydowanie lepsi i zwyciężyli z wynikiem 21:2. W drugim spotkaniu koszykarze Szkoły Sportowej bardzo dobrze zagrali z drużyną z Ukrainy, zwyciężając z wynikiem 28:2. W trzecim spotkaniu nasi koszykarze także zwyciężyli 20:8 z Publiczną Szkołą Podstawową Nr. 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Na następny dzień odbył się finał. Nasi sportowcy spotkali się z drużyną z Polski, z miasta Pułtusku. Finał był bardzo trudny, ponieważ drużyna z Pułtusku była bardzo sprytna i wytrwała, lecz sportowcom Szkoły Sportowej udało się zwyciężyć z wynikiem 20:13.

W drużynie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego wystąpili Edwin Wesztort, Radosław Piłat, Gabriel Alistratow, Kamil Liachowicz, Dawid Liachowicz i Tomasz Bojaroit z Gimnazjum im. K. parczewskiego, oraz Edwinas Woisiatas z Gimnazjum im. Giedymina w Niemenczynie. Na zakończeniu turnieju zdobywcy 1-3 miejsc zostali nagrodzeni pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Edwinas Woisiatas otrzymał wyróżnienie – puchar „Najlepszy gracz turneju”. Koszykarzom nagrody wręczył dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr. 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku Krzysztof Łachmański.

W wolnym od meczów czasie koszykarze zwiedzili starówkę i okolice Pułtuska, i mieli okazję popływać na Gondolach przy Zamku.