Sukcesy sportowców z Wileńszczyzny na II Międzynarodowym Polonijnym Turnieju Tenisa Ziemnego w Gdyni

W dniach 27-29 czerwca na zaproszenie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” 7-osobowa delegacja sportowców Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego i Centrum Sporu Rejonu Wileńskiego wzięła udział w II Międzynarodowym Polonijnym Turnieju Tenisa Ziemnego w Gdyni, organizowanym przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni im. Bohaterów Westerplatte oraz Polski Komitet Olimpijski. Turniej odbył się na kortach Klubu Tenisowego „Arka Gdynia”, mającego 20 kortów, od południa i zachodu otoczonego rezerwatem leśnym, a od wschodu brzegiem Morza Bałtyckiego.

W zawodach wzięli udział miłośnicy tenisa ziemnego z Austrii, Czech, Szwecji, Łotwy, Danii i Litwy. Wszystkich zebranych podczas otwarcia turnieju witali Ambasador Witold Rybczyński, Polski Komitet Olimpijski, Tomasz Różniak, sekretarz generalny stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Kaja Gzyło, dyrektor administracyjny, życząc udanego turnieju, rywalizacji na zasadach Fair Play.

W pierwszym dniu turnieju tenisiści grali w 4 kategoriach wiekowych w grach pojedynczych. Bardzo dobrze w grupie wiekowej dziewcząt 14-19 lat wystąpiły nasze tenisistki, zajmując całe podium. Miła Sienkiewicz wygrała wszystkie spotkania i zajęła 1 miejsce, zdobywając puchar za zwycięstwo w II Międzynarodowym Polonijnym Turnieju Tenisa Ziemnego w Gdyni. Na drugim schodku podium stanęła Wiktoria Augulitie, Puchar za 3 miejsce odebrała Emilia Mincewicz. W tej samej kategorii wiekowej chłopców Łukasz Mincewicz zajął miejsce tuż za podium, czwarte. Daniel Buchowski zajął 5 miejsce. W kategorii 20-48 lat Dariusz Kaczanowski wywalczył puchar za 3 miejsce, Eduard Gładkij zajął 5 miejsce.

W drugim dniu zawodów rozpoczęła się rywalizacja w deblu i parach mieszanych. W grach mieszanych najlepiej powodziło się Wiktorii Augulytie z tenisistą z Austrii zajmując 6 miejsce. W deblu mężczyzn Dariusz Kaczanowski i Eduard Gładkij zajęli 7 miejsce.

W ostatnim dniu zawodów w deblu kobiet Emilia Mincewicz i Miła Sienkiewicz zdobyły puchary za 3 miejsce. Po zakończeniu wszystkich rozgrywek zdobywcy 1-3 miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych w grach pojedynczych i Open deblu męskim, żeńskim i parach mieszanych zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi, które wręczył Ambasador Witold Rybczyński. Po dekoracji wszyscy uczestnicy dziękowali głównym organizatorom za wspaniały turniej, rodzinną atmosferę.

W swobodny czas od gier mieliśmy możliwość popływać w morzu, pospacerować po Gdyni, a także przejść spacerkiem po Sopockim molo, starówce.