Zawodami w Oniksztach biatloniści zakończyli projekt „Aktywne lato” w Szkole Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego

20-30 czerwca b. r. w ramach projektu „Aktywne lato” trwały zajęcia wychowanków Szkoły Sportowej w różnych dziedzinach sportowych. Pierwsze zgrupowanie odbyło się w Niemenczynie w formie zajęć dziennego pobytu, gdzie sportowcy trenowali, relaksowali, pływali i zwiedzali. W ramach projektu w Niemenczynie wzięło udział 30 sportowców, uprawiających lekką atletykę, piłkę nożną i sporty zimowe z Gimnazjum im. Giedymina i K. Parczewskiego w Niemenczynie, Gimnazjum im. T. Konwickiego w Bujwidziach oraz Gimnazjum im. J. Słowackiego w Bezdanach.

Piłkarze i lekkoatleci trenowali na stadionie Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie, lekkoatleci także po dróżkach leśnych przy gimnazjum lub w kierunku jeziora „Gela”, a biatloniści na strzelnicy w Niemenczynie, rowerami trenowali na trasie Maratonu Kresowego „Wilia”, który odbył się 12 czerwca w Niemenczynie i jeździli na nartorolkach na wybudowanej 2,0 km rolkostradzie przy strzelnicy. Także wszyscy zbierali się przy jeziorze „Gela” popływać i pograć w różne gry sportowe i zabawy.

Drugim etapem projektu „Aktywne lato” był wyjazd 15 sportowców na 3 dniowe szkolenia do Świętej (Šventoji) w dniach 11-13 lipca. W poniedziałek warunki pogodowe były wspaniałe i mogliśmy sobie pozwolić trochę relaksu nad morzem, popływać, pograć w siatkówkę i pobiegać po piaszczystym brzegu. Wieczorem zebraliśmy się nad morzem oglądać zachód słońca, ale chmury pokrzyżowały nam plany i musieliśmy to odłożyć na jutro. We wtorek pogoda się zmieniła, od rana wiał silny wiatr, a czasami zrywał się do 20 m/sek. Czerwone flagi zakazywały możliwość kąpieli, a po obiedzie polał deszcz, ale to nie przeszkodziło zrobić trening na plaży i pobiegać. Wieczorem spacerowaliśmy po Świętej, smakowaliśmy picę, wypróbowaliśmy różne atrakcje. We środę do obiadu pływaliśmy w morzu, zagraliśmy w siatkówkę plażową i piłkę nożną, Wieczorem byliśmy już w Niemenczynie. We czwartek i piątek rano zrobiliśmy ostatnie treningi przed 1 edycją Pucharu Litwy na nartorolkach.

Podczas zgrupowania biatloniści dobrze przyszykowali się i świetnie wystąpili w zawodach 1 edycji Pucharu Litwy w sprincie na nartorolkach, które odbyły się 17 lipca w Oniksztach. Miła Sienkiewicz oraz Emilia Mincewicz zdobyły złote medale, Milena Bernatowicz i Daniel Buchowski wywalczyli srebrne medale.

To były ostatnie trudne treningi i wypoczynek przed letnim Pucharem Litwy w biatlonie, który odbędzie się 24-25 lipca w Niemenczynie.

Treściwie spędzić lato i intensywnie potrenować niemożliwie byłoby bez finansowego wsparcia projektu „Aktywne lato” przez Samorząd Rejonu Wileńskiego.

Dyrektor Szkoły Sportowej

Samorządu Rejonu Wileńskiego