14 Vilniaus rajono biatlonininkų aukso medalių Lietuvos biatlono federacijos vasaros taurės varžybose Nemenčinėje

Liepos 25, antrą varžybų dieną biatlonininkai šaudymo į taškus rungtimi 10 šūvių gulomis + 10 stovint, biatlonininkai pradėjo varžybų maratoną. Karol Dombrovski „iššovė“ 159 taškus ir užėmė 2 vietą, nusileidęs tik baltarusiui Uladzimirui Aleniškai, surinkusiam 161 tašką. Sekanti rungtis – šaudymas gulomis porose – atnešė daug emocijų. Sportininkai turėjo kuo greičiau pataikyti į 5 taikinius iš aštuonių galimų šūvių. Olimpiečiai iš Pekino Tomas Kaukėnas ir Karol Dombrovski eliminacijose nugalėdavo vieną savo varžovą po kito ir pateko į finalą, kuriame vyko kova dėl 200 Eurų prizo nugalėtojui.  Karolis labai greitai iš 5 šūvių pataikė į visus taikinius ir užtikrintai laimėjo 1 vietą.

Po to prasidėjo šios dienos pagrindinė sprinto-kroso rungtis, distancijoje nuo 1,5 iki 4 km su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį reikėjo įveikti 75 m baudos ratą. Karol Dombrovski buvo greitas kroso distancijoje, tačiau šaudyme suklydo 6 kartus ir užėmė 2 vietą su rezultatu 16 min. 49 sek., nusileidęs tik Tomui Kaukėnui. Jaunimo grupėje antrą kartą nugalėjo Viktorija Augulytė, 2,5 km įveikusi per 13 min. 12 sek. Viktorija šaudyme suklydo tik kartą. Mergaitės, gimusios 2005-2006 m., varžėsi 2,5 km distancijoje. Emilija Mincevič irgi laimėjo antrą kartą, 2,5 km nubėgusi per 14 min. 54 sek. Emilija gulint suklydo kartą, stovint du kartus. Kotryna Kozlovskytė užėmė 4 vietą, distancijoje užtrukusi 19 min. 42 sek. Šios amžiaus grupės berniukai rungtyniavo 3 km distancijoje. Daniel Buchovskij atsistojo ant antro podiumo laiptelio su rezultatu 15 min. 47 sek. Daniel šaudyme gulint ir stovint suklydo po 3 kartus. Alan Kašperov finišavo 6 (17 min. 46 sek.), o Martin Tomaševič 8 vietoje su rezultatu 19 min. 22 sek. Masters grupėje nugalėjo Laimis Raudeliunas, 2,5 km nubėgęs per 13 min. 01 sek. Antrą vietą užėmė Romuald Noreika su rezultatu 13 min. 27 sek. Mergaitės 2007-2008 gim. m. varžėsi 2 km distancijoje. Mila Senkevič šaudyme suklydo 7 kartus, bet buvo nepavejama distancijoje ir nugalėjo su rezultatu 11 min. 45 sek. Gabrielė Buchovskaja šaudykloje suklydo 6 kartus ir užėmė 3 vietą,  distanciją įveikusi per 12 min. 38 sek. Milena Bernatovič finišavo 5 vietoje su rezultatu 13 min. 12 sek.  Šios amžiaus grupės vaikinai rungtyniavo 2,5 km distancijoje. Dominik Novickas šaudykloje klydo 3 kartus ir užėmė 2 vietą, atsilikęs nuo nugalėtojo 7 sekundėmis. Jauniausioje grupėje 2009-2010 gim. m. 1,5 km distancijoje nugalėjo Nika Kunčina. Nika prašovė 4 kartus, distancijoje užtrukusi 9 min. 24 sek. Amelija Bernatovič finišavo antra su rezultatu 9 min.31 sek. Eveta Šidlauskaitė distanciją įveikė per 11 min. 15 sek. ir liko 4 vietoje. Jauniausias sprinto dalyvis  9-metis Maksim Kunčin finišavo 5 su rezultatu 10 min. 28 sek.

Apdovanojimų ceremonijos metu Pekino Žiemos Olimpinių Žaidynių dalyvis Karol Dombrovski padovanojo savo estafetės starto numerį su olimpiečių Tomo Kaukėno, Lino Banio, Vytauto Strolios ir savo parašais. Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti Lietuvos biatlono federacijos taurėmis ir diplomais. Džiugu, kad daugiausia 1 vietų – 14 – laimėjo Vilniaus rajono atstovai, Ignalina – 4, Visaginas – 3, Vilnius – 2, Anykščiai – 1 pergalė.

Sveikiname mūsų biatlonininkus ir linkime pergalių ši savaitgalį vyksiančiame Latvijos biatlono čempionate Priekuli mieste.