Narciarze Rejonu Wileńskiego zwycięzcami II edycji Pucharu Litwy na nartorolkach

13 sierpnia Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego wspólnie z Litewską Asocjacją Narciarstwa w Niemenczynie organizowała zawody na nartorolkach o Puchar Mer Rejonu Wileńskiego i 2 edycję Pucharu Litwy na nartorolkach. Na starcie stanęło prawie 60 narciarzy z Wiasagini, Onikszt, Ignaliny, Pren, Wilna i rejonu stołecznego. Zawody nosiły nietradycyjny charakter, ponieważ narciarze rywalizowali w duathlonie ze startu wspólnego, składającego się z krosu i jazdy na nartorolkach stylem klasycznym.

W kategorii dziewcząt 2007-2008 r. ur. bardzo dobrze wystąpiły wychowanki Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Miła Sienkiewicz i Milena Bernatowicz. Dziewczęta miały do pokonania 1 km biegiem i 2 km na nartorolkach. Miła pierwsza przybiegła do strefy wymiany adidasów na buty narciarskie i pierwsza ruszyła na 2 km trasę dla nartorolków. Miła bardzo mocno jechała na podbiegach i zdecydowanie zwyciężyła z ponad 2-minutową przewagą. Miła Sienkiewicz dystans 3 km pokonała za 11 min. 09 sek., zdobywając Puchar Mer Rejonu Wileńskiego oraz nagrodę za zwycięstwo w 2 edycji Pucharu Litwy na nartorolkach. Milena Bernatowicz była nie tak bystra w krosie, ale szybko pokonała 2 km na nartorolkach i zajęła 2 miejsce, pokonując dystans 3 km za 14 min. 07 sek. Bardzo dobrze wystąpili wychowankowie Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego Emilia Mincewicz i Daniel Buchowski wśród 16-latków. Emilia miała do pokonania 2 km biegiem i 3 km na nartorolkach. Emilia po pierwszym kilometrze miała 3 sekundy przewagi nad przedstawicielką Ignaliny, mocno pobiegła na drugim okrążeniu i na zmianę adidasów na narciarskie buty przybiegła z 50-sekundową przewagą, praktycznie zapewniając zwycięstwo na dwuboju. Emilia szybko pokonywała podbiegi i na mecie miała już prawie dwuminutową przewagę. Emilia Mincewicz 5 km pokonała za 20 min. 02 sek., zdobywając nagrodę 2 edycji Pucharu Litwy na nartorolkach oraz Puchar Mer rejonu Wileńskiego. O wiele więcej emocji miała walka o zwycięstwo w grupie chłopców. Daniel Buchowski do samej mety toczył walkę o 1 miejsce z Matasem Grażisem z Onikszt. Daniel miał do pokonania 3 km biegiem i 3 km na nartorolkach. Po pokonaniu 3 km biegiem na zmianę obuwia Daniel przybiegł drugi, tracąc do lidera 12 sekund, ale bardzo szybko zmienił adidasy na buty narciarskie i już na nartorolkach wyjechał ze strefy zmiany, ustępując 8 sekund. Po pokonaniu pierwszego 1,5 km okrążenia Daniel ustępował 5 sekund, mocno przyśpieszył na podbiegu i już jechali razem. Na ostatnim podbiegu za 500 m do mety Daniel bardzo mocno pojechał, uciekając od rywala na 15 metrów, zachowując taką przewagę na mecie. Daniel Buchowski 6 km pokonał za 18 min. 32 sek., zdobywając nagrodę 2 edycji Pucharu Litwy na nartorolkach oraz Puchar Mer Rejonu Wileńskiego.

Pozdrawiamy zwycięzców i medalistów oraz życzymy kolejnych sukcesów.