Karol Dąbrowski na biatlonowym festiwalu Martina Fourcada we Francji

W sobotę we francuskim Anency mistrz olimpijski w biathlonie Martin Fourcade organizował „Biatlonowy festiwal Fourcada”, w którym, na zaproszenie Martina, wzięło udział 12 kobiet i 12 mężczyzn. Po udanym starcie na Letnich Biatlonowych Mistrzostwach Świata takie zaproszenie otrzymał wychowanek Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego Karol Dąbrowski. W festiwalu uczestniczył także Vytautas Strolia.

Biatloniści rywalizowali w masstarcie na dystansie 10 km w miejskim parku ze strzelaniem dwa razy leżąc i dwa razy stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli karne 15 sek. Biatloniści startowali ze startu wspólnego. Karol bardzo dobrze rozpoczął wyścig, pierwsze strzelanie wykonał bezbłędnie i na kolejne okrążenie wyjechał 4 ze stratą do lidera 10 sek. Drugie strzelanie leżąc Karol wykonał bardzo szybko, trafiając do wszystkich tarcz i na kolejne okrążenie wyjechał liderem. Karol całe okrążenie prowadził samotnie filmowany na żywo przez operatora, jadącego w przedzie na motocyklu. Miło było oglądać Karola na pierwszym planie przez dłuższy czas, ale tyle dużo uwagi podziałało negatywnie na strzelaniu Karola z pozycji stojąc. Niestety, Karol na strzelaniu pudłował dwa razy i na kolejny krąg wyjechał 6 ze stratą 35 sek. Na ostatnim strzelaniu także pomylił się raz i na mecie zajął 8 miejsce, pokonując dystans za 25 min. 50 sek. Vytautas Strolia zajął 6 miejsce z wynikiem 25 min. 26 sek. Zwyciężył mistrz olimpijski Francuz Quentin Fillon Maillet z wynikiem 24 min. 36 sek. Wśród kobiet zwyciężyła Marketa Davidova z Czech.

Karol Dąbrowski w rozmowie po finiszu powiedział, że z pierwszej połowy wyścigu jest zadowolony, ale ze strzelaniem stojąc są problemy i trzeba popracować w te ostatnie miesiące do startów zimowych, licząc na wysokie miejsca w biathlonowym Pucharze Świata. Zaznaczył, że atmosfera na festiwalu jest wspaniała, bardzo dużo kibicujących, co ogółem sprawiło niesamowite wrażenie.