9 Vilniaus rajono biatlonininkų aukso medaliai Baltijos šalių biatlono taurės varžybose Nemenčinėje

Rugsėjo 3-4 dienomis Nemenčinėje biatlono mėgėjai varžėsi Baltijos šalių biatlono veteranų taurės varžybose riedslidžių ir dviračių biatlono rungtyse. Į varžybas atvyko biatlonininkai iš Latvijos, Ignalinos, Anykščių, Vilniaus ir Vilniaus rajono. Varžybose sulaukėme garbingo svečio – Sarajevo olimpinio čempiono Algimanto Šalnos, kuris gyvena Amerikoje ir buvo savaitei atvykęs į gimtinę.

Rugsėjo 3 d. biatlonininkai varžėsi individualioje rungtyje dviračiais su šaudymu 2 kartus gulint ir du kartus stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama po 30 sek. Biatlonininkai startavo 6, 7 ir 10 km distancijose. Pirmi starto linijoje stojo jaunimas ir vyrai 10 km distancijoje. Vaikinų 2007-2005 gim. m. grupėje visą nugalėtojų pakylą užėmė Vilniaus rajono atstovai. Daniel Buchovski 4 ugnies linijose suklydo 10 kartų, labai greitai važiavo dviračiu ir nugalėjo su rezultatu 42 min. 24 sek. Antras finišavo Damian Rynkevič, distanciją įveikęs per 44 min. 18 sek. Martin Tomaševič 10 km įveikė per 45 min. 09 sek. ir atsistojo ant 3 nugalėtojų pakylos laiptelio. Vyrų V-4 grupėje nugalėjo Mykolas Mačiulis su rezultatu 36 min. 18 sek. V-5 grupėje greičiausias buvo Algirdas Puišys,  nugalėjęs su rezultatu 40 min. 27 sek. Vilnietis Arūnas Daugirdas nugalėjo V-6 grupėje su rezultatu 39 min. 25 sek. Lukaš Mincevič vaikinų 2008 gim. m. grupėje trijose šaudymuose suklydo 13 kartų, greitai važiavo dviračiu ir užėmė 2 vietą  6 km distancijoje su rezultatu 11 min.11 sek.

Mergaičių grupėje dominavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos atstovės, užėmusios pirmas tris vietas. Mila Senkevič labai greitai važiavo dviračiu, šaudykloje suklydo 8 kartus ir nugalėjo su rezultatu 19 min. 34 sek. Milena Bernatovič šaudykloje suklydo 7 kartus, distancijoje užtruko 22 min. 26 sek. ir finišavo antra. 3 vietoje liko Gabrielė Buchovskaja, distanciją įveikusi per 23 min. 04 sek. Mergaičių 2007-2005 gim. m. grupėje labai gerai pasirodė Emilija Mincevič 7 km distancijoje. Emilija šaudyme suklydo 4 kartus, distanciją įveikdama per 24 min. 38 sek. Puikiai startavo Viktorija Augulytė M-3 grupėje, nugalėdama su rezultatu 21 min. 46 sek. Viktorija buvo vienintelė iš visų startavusių, kuri pataikė į visus 20 taikinius iš 20 šovinių. M-4 grupėje nugalėjo Latvijos atstovė Ana Pusnakova su rezultatu 23 min. 50 sek.

Antrą varžybų dieną biatlonininkai rungtyniavo riedslidėmis sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo įveikti 75 arba 150 m baudos ratą. Mergaičių 2008 gim. m. ir jaunesnių grupėje vėl nenugalima buvo Mila Senkevič. Mila šaudykloje suklydo 4 kartus, bet buvo greičiausia riedslidėmis, 3 km įveikusi per 10 min.57 sek. ir užėmusi 1 vietą.  Antroje vietoje liko Milena Bernatovič su rezultatu 12 min. 16 sek.  Eliza Šidlauskaitė finišavo 3 vietoje, distancijoje užtrukusi 12 min. 43 sek. Lukaš Mincevič vaikinų grupėje irgi užėmė 1 vietą, 4 km distanciją įveikęs per 12 min. 26 sek. Dominik Novickas atsistojo ant antro nugalėtojų pakylos laiptelio, distanciją įveikęs per 16 min. 26 sek. Emilija Mincevič mergaičių 2007-2005 gim. m. grupėje 4 km distancijoje užtruko 14 min. 19 sek ir užėmė 1 vietą. Emilija šaudyme suklydo du kartus. Kotryna Kozlovskytė finišavo ketvirta su rezultatu 16 min. 47 sek. Antrą pergalę iškovojo Viktorija Augulytė mergaičių 2003-2001 gim. m. grupėje. Viktorija šaudyme suklydo du kartus 7 km, o distanciją įveikė per 21 min. 31 sek. Moterų M-4 grupėje nugalėjo Ana Pusnakova iš Dobele (LAT) su rezultatu 23 min. 50 sek. Daniel Buchovski rungtyniavo 6 km distancijoje. Daniel šaudyme suklydo 3 kartus, distanciją įveikė per 15 min. 45 sek. ir antrą kartą tapo nugalėtoju. Damian Rynkevič finišavo 4 vietoje su rezultatu 20 min. 37 sek. Vyrų V-6 grupėje Romualdas Noreika šaudykloje suklydo 4 kartus, distanciją įveikė per 18 min. 39 sek. ir užėmė 3 vietą. Nugalėjo Gatis Neimanis iš Latvijos su rezultatu 17 min. 19 sek. V-4 grupėje nugalėjo vilnietis Rokas Suslavičius, distanciją įveikęs per 15 min. 31 sek. V-5 grupėje nugalėjo Andis Pusnakovs iš Latvijos (16 min. 34 sek.)

Po varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis ir prizais, kurie buvo įgyti iš Vilniaus rajono savivaldybės administracijos skirtų lėšų Nemenčinės miesto sporto klubo „Nempolis“  vykdomam projektui.

Nuoširdžiai dėkoju tėveliams už pagalbą varžybų vykdymo metu.