Lietuvos kroso taurės ketvirtas etapas

Po vasaros pertraukos atsinaujino Lietuvos kroso taurės varžybos. Ketvirtas etapas vyko Raseinių rajone, Ariogalos miestelio Dainų slėnyje. Organizatoriai paruošė gana sudėtingą trasą su keliais staigiais pakilimais ir nusileidimais, 1 km rate padėjo keturis rąstus, vieną iš jų teko įveikti kylant į kalniuką. Tradiciškai gana sėkmingai varžybose pasirodė Vilniaus rajono bėgikai.

Pirmieji rajono atstovai buvo jaunučių grupės bėgikės. Aukščiausią vietą užėmė Karolina Leščevskaja, pasiekusi finišą 11 vietoje. Paulina Šepetytė atbėgo 16-a, o Agnieška Bačul – 19-a. Jaunučių berniukų tarpe penktą vietą iškovojo Titas Bukauskas, praleidęs į priekį svečią iš Latvijos. Tokiu būdu jam atiteko 4 vietos taškai. Jaunių tarpe Rokas Sakalauskas ir Titas Bakys atbėgo iškart už prizininkų trejeto: Rokas ketvirtas, Titas penktas. Artiom Iljin pateko į geriausių dešimtuką – 9 vieta. Jaunimo grupėje varžėsi Daniel Bartusevič. Po neseniai užpuolusios ligos nepavyko sėkmingai pasirodyti – 6 km nuotolis baigtas 9 vietoje. 6 km turėjo įveikti ir vyrai. Nedalyvaujant keliems pajėgiems bėgikams, aukštas vietas užėmė Vilniaus rajono bėgikai. Per rąstus vykusiai šokinėjo Ernestas Lelis, užėmęs 2 vietą. Netoli nuo prizininkų trejeto finišavo ir komandos mokytojas Vytautas Gražys – užimta ketvirta vieta. Moterys turėjo apsukti 4 vieno kilometro ratus. Puikiai pasirodė Tatjana Sakalauskienė, pirmąkart kroso taurės etape užėmusi prizinę vietą – praleido į priekį tik bendros įskaitos lyderes V. Varnagirytę ir A. Tamašauskaitę. Kita Vilniaus rajono bėgikė Julija Jačun finišavo šešta.

Po individualių rungčių vyko azartiškiausia varžybų dalis – kroso estafetės 4 x 500 m. Jos vyko dviejose grupėse: vaikų – jaunučių bei jaunių ir vyresnių. Pirmoje grupėje Vilniaus rajono komanda (P. Šepetytė – M. Krukauskas – K. Leščevskaja – T. Bukauskas) po pirmo etapo kiek atsilikinėjo nuo pagrindinės grupės, bet po to stabiliai lenkė varžovus ir finišavo 5-oje vietoje. Dar geriau sekėsi antroje grupėje, kur startavo dvi komandos. Pirmoji komanda (T. Sakalauskienė – T. Bakys – J. Jačun – R. Sakalauskas) nuo pat pradžių buvo lyderių grupėje. Trečiame etape nuo grupės pabėgo kaunietė, o paskutiniame etape bėgęs Rokas išlaikė nežymią persvarą prieš Šiaulių rajono atstovą, taigi užimta antra vieta. Antra komanda (E. Krauklytė – E. Lelis – D. Vyzaitė – D. Bartusevič) bėgo šiek tiek atsilikusioje nuo lyderių antroje grupėje, kuri trečiame etape išsibarstė po trasą ir D. Bartusevič atbėgo septintoje vietoje.

Rudenį vyks dar du taurės etapai, po kurių paaiškės sezono geriausi kroso bėgikai. O po keturių etapų rajonų komandinėje įskaitoje Vilniaus rajonas toliau išlieka pirmoje vietoje, Šiaulių rajonas – antri, Marijampolė – treti.