Mila Senkevič Baltijos šalių biatlono taurės nugalėtoja

Rugsėjo 24-25 d. Estijos biatlono centre Otepė 240 biatlonininkų iš Danijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos  varžėsi Lietuvos ir Estijos biatlono čempionatų bei Baltijos šalių biatlono taurės nugalėtojų titulų. Varžybose dalyvavo 9 pajėgiausi Vilniaus rajono biatlonininkai.

Pirmą varžybų dieną vyko sprinto riedslidėmis rungtis su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį biatlonininkai turėjo įveikti 75 arba 150 m baudos ratą. Karol Dombrovski ir Nikita Romanov startavo 10 km distancijoje. Karol greitai važiavo riedslidėmis, pirmame šaudyme pataikė į visus taikinius ir važiavo 2 pozicijoje, antrame šaudyme stovint suklydo kartą ir turėjo užsukti į 150 m ilgio baudos ratą, po kurio į paskutinius 3,3 km distancijos išvažiavo 4 vietoje. Karoliui taip ir nepavyko pakilti aukščiau ir finišavo 4 vietoje, 10 km įveikęs per 24 min. 57 sek. Nikita Romanov šaudyme suklydo kartą, distanciją įveikė per 26 min. 20 sek. ir užėmė 11 vietą. Sara Urumova ir Viktorija Augulytė jaunimo grupėje varžėsi 7,5 km distancijoje. Sara šaudyme suklydo 3 kartus ir užėmė 4 vietą, distancijoje užtrukęs 25 min. 34 sek. Viktorija Augulytė startavo sirguliuodama ir užėmė 9 vietą, šaudykloje suklydusi 5 kartus.

Mergaičių 2007-2006 gim. m. grupėje Kotryna Kozlovskytė 4,5 km distancijoje užėmė 19 vietą su rezultatu 22 min. 07 sek., šaudykloje suklydusi 3 kartus. Šioje amžiaus grupėje tarp vaikinų Daniel Buchovskij 6 km distancijoje užėmė 13 vietą. Daniel šaudyme suklydo 6 kartus. Vaikinų 2008-2009 gim. m. grupėje Lukaš Mincevič šaudyme suklydo 5 kartus, 4,5 km distanciją įveikė per 15 min. 19 sek. ir užėmė 12 vietą. Dominik Novickas  finišavo 23-as su rezultatu 18 min. 04 sek., šaudyme suklydęs 4 kartus.

Sekmadienį biatlonininkai varžėsi masinio starto „masstart“ rungtyje. Mila Senkevič mergaičių 2008-2009 gim. m. grupėje turėjo įveikti 4 x 1 km su šaudymu 3 kartus gulint. Mila startavo 18-a iš paskutinės eilės, tačiau labai greitai važiavo riedslidėmis ir į šaudyklą atvyko 7 pozicijoje. Mila greitai atliko šaudymą, suklydusi tik kartą ir važiavo antroje vietoje. Antrą šaudymą Mila atliko greitai, pataikydama į visus 5 taikinius ir išsiveržė į priekį. Paskutinį šaudymą atlikusi be klaidų Mila nepaliko jokių šansų varžovėms pakovoti dėl nugalėtojo titulo ir finišavo pirma  su  35 sekundžių pranašumu. Mila Senkevič  4 km įveikė per 14 min. 42 sek. ir tapo Baltijos šalių biatlono taurės ir Estijos bei Lietuvos biatlono čempionatų aukso medalių laimėtoja. Vaikinų grupėje 6 km distancijoje Lukaš Mincevič užėmė 14 vietą su rezultatu 21 min. 45 sek., šaudyme suklydęs 8 kartus. Dominik Novickas finišavo 22-as, distanciją įveikęs per 26 min. 03 sek. Daniel Buchovskij vaikinų 2007-2006 gim. m. grupėje startavo 8 km distancijoje su šaudymu 2 kartus gulint ir kartą stovint. Daniel startavo 12-as, greitai važiavo riedslidėmis, pirmame šaudyme gulint suklydo 2 kartus ir pakilo į 6 vietą, antrame šaudyme suklydo 3 kartus ir jau buvo 5 pozicijoje. Paskutiniame šaudyme stovint suklydo 4 kartus, greitai nuvažiavo papildomus 600 m ir paskutinį 2 km ratą ir finišavo 6 vietoje, 8 km įveikęs per 26 min. 01 sek. Sara Urumova jaunimo grupėje varžėsi 10 km distancijoje. Sara 4 šaudymuose suklydo 7 kartus ir užėmė 5 vietą su rezultatu 35 min. 04 sek. Karol Dombrovski startavo 12,5 km distancijoje. Karol dvejose ugnies linijose gulint suklydo kartą ir važiavo lyderių grupėje, tačiau šaudyme stovint suklydo 5 kartus  ir finišavo 11 vietoje, 12,5 km distancijoje užtrukęs 34 min. 32 sek.  Nikita Romanov šaudyme suklydo 2 kartus, distanciją įveikęs per 33 min. 52 sek. ir užėmė 9 vietą.

Sveikinu Milą Senkevič ir linkiu pergalės Lietuvos vaikų biatlono čempionate spalio 1 d. Ignalinoje.