7 Vilniaus rajono biatlonininkų aukso medaliai Lietuvos jaunių, jaunučių ir vaikų biatlono čempionate Ignalinoje

Spalio 2 d. Ignalinoje vyko Lietuvos jaunių, jaunučių ir vaikų biatlono čempionatas, kuriame sėkmingai startavo Vilniaus rajono biatlonininkai, iškovodami 7 aukso medalius iš 8 galimų. Biatlonininkai startavo sprinto rungtyje riedslidėmis distancijose nuo 3 iki 7,5 km su šaudymu gulint + stovint arba 2 kartus gulint.

Vaikinai, gimę 2006-2007 m., rungtyniavo 7,5 km distancijoje. Daniel Buchovskij pirmoje ugnies linijoje suklydo du kartus, šaudyme stovint dar 3 kartus, greitai važiavo riedslidėmis ir nepaliko jokių šansų varžovams laimėti. Daniel finišavo pirmas, 7,5 km įveikęs per 21 min. 24 sek. Damian Rynkevič buvo greitas distancijoje, dvejuose šaudymuose suklydo 3 kartus ir iškovojo 2 vietą, distancijoje užtrukęs 22 min. 06 sek. Emilija Mincevič varžėsi 6 km distancijoje. Emilija  šaudykloje suklydo 3 kartus, greitai važiavo riedslidėmis  ir užtikrintai nugalėjo, distanciją įveikusi su rezultatu 20 min. 13 sek. Kotryna Kozlovskytė šaudyme suklydo 5 kartus, distanciją įveikė per 25 min. 15 sek. ir finišavo 5 vietoje.

Berniukai 2008-2009 gim. m. varžėsi 4 km distancijoje su šaudymu du kartus gulint. Lukaš Mincevič labai greitai važiavo riedslidėmis, dvejose ugnies linijose klydo po kartą ir nugalėjo su 24 sek. persvara prieš antros vietos laimėtoją. Lukaš Mincevič 4 km įveikė per 15 min. 10 sek. Dominik Novickas šaudyme suklydo 3 kartus, distanciją įveikė per 16 min. 59 sek. ir užėmė 3 vietą. Baltijos šalių biatlono taurės nugalėtoja Mila Senkevič patvirtino savo pajėgumą ir užtikrintai nugalėjo su daugiau kaip 2 min. pranašumu. Mila labai greitai važiavo distancijoje, šaudykloje suklydo du kartus ir nugalėjo, 3 km įveikusi per 12 min. 32 sek. Gabrielė Buchovskaja šaudykloje suklydo 9 kartus, distanciją įveikė per 16 min. 05 sek. ir finišavo 4 vietoje.

Biatlonininkai, gimę 2010-2011 m., varžėsi 2,6 km distancijoje. Nika Kunčina buvo greičiausia distancijoje, šaudykloje suklydo 3 kartus ir nugalėjo, distancijoje užtrukusi 11 min. 00 sek. Eveta Šidlauskaitė šaudyme suklydo 5 kartus, distanciją įveikė per 11 min. 53 sek. ir atsistojo ant antrojo nugalėtojų pakylos laiptelio. Maksim Kunčin šaudyme suklydo 7 kartus, distanciją įveikė per 14 min. 08 sek. ir finišavo 6 vietoje.

Jauniausi čempionato dalyviai 2012 gim. m. ir jaunesni varžėsi 1,2 km kroso distancijoje su šaudymu 2 kartus iš lazerinių šautuvų. Ekaterina Litvinova greičiausiai įveikė distanciją, pataikė į visus taikinius ir nugalėjo su rezultatu 6 min. 14 sek. Rafal Boban irgi buvo nenugalimas tarp vaikinų. Rafal labai greitai bėgo distancijoje, šaudymą atliko be klaidų ir finišavo pirmas, 1,2 km įveikęs per 5 min. 15 sek.

Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus ir linkime sėkmės.

Vilniaus rajono sporto centro direktorius

Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos biatlono mokytojas

Marijan Kačanovski