7 złotych medali biathlonistów Rejonu Wileńskiego na Biatlonowych Młodzieżowych Mistrzostwach Litwy w Ignalinie

2 października na Młodzieżowych Mistrzostwach Litwy w biatlonie biatloniści rywalizowali w sprincie na nartorolkach na dystansie od 3 do 7,5 km oraz w krosie na dystansie 1,2 km. W mistrzostwach bardzo dobrze wystąpili biatloniści Rejonu Wileńskiego, 10 razy stając na podium i zdobywając 7 złotych medali z 8 możliwych.

Daniel Buchowski i Damian Rynkiewicz w grupie chłopców 2006-2007 r. ur. rywalizowali na dystansie 7,5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Daniel bardzo szybko jechał na nartorolkach, na strzelaniu leżąc popełnił 2 błędy i wyszedł na prowadzenie. Na strzelaniu stojąc pudłował 3 razy, ale był najszybszy na nartorolkach i na mecie zajął 1 miejsce, pokonując dystans za 21 min. 24 sek. Damian Rynkiewicz na strzelaniu leżąc pudłował raz, strzelając stojąc pomylił się 2 razy i na mecie zajął 2 miejsce, dystans pokonując za 22 min. 49 sek.

Dziewczęta miały do pokonania 6 km. Emilia Mincewicz na strzelaniu leżąc pudłowała dwa razy i jechała na 1 pozycji, na strzelaniu stojąc pudłowała raz i zwyciężyła, pokonując 6 km za 20 min. 13 sek. Kotryna Kozłowskitie strzelając leżąc pomyliła się 3 razy, na strzelaniu stojąc popełniła 2 błędy, ale powolniej jechała na nartorolkach i zajęła 5 miejsce, pokonując dystans za 25 min. 15 sek. Chłopcy 2008-2009 r. ur. rywalizowali na dystansie 4 km. Łukasz Mincewicz na dwóch strzelaniach popełnił 4 błędy, ale zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji odrobił straty i zwyciężył z wynikiem 15 min. 10 sek. Dominik Nowickas na pierwszym strzelaniu leżąc pomylił się raz, na drugim dwa i na mecie zajął 3 miejsce, pokonując dystans za 16 min. 59 sek. W tej samej grupie wiekowej dziewczęta rywalizowały na dystansie 3 km.

Zwyciężczyni pucharu państw Bałtyckich w Estonii Miła Sienkiewicz dowiodła, że jest najsilniejszą w tej kategorii, zdecydowanie zwyciężając z ponad 2-minutową przewagą. Miła na strzelaniu pomyliła się 4 razy, potrzebując 12 min. 32 sek. na pokonanie 3 km. Gabriela Buchowskaja na strzelnicy popełniła aż 9 błędów i na mecie zajęła 4 miejsce, pokonując dystans za 16 min. 05 sek.

Biatloniści 2010-2011 r. ur. rywalizowali na dystansie 2,6 km, strzelając 2 razy do dużych tarcz z pozycji leżąc. Nika Kunczina szybko jechała na nartorolkach, na strzelaniu popełniła 3 błędy i zwyciężyła z wynikiem 11 min. 00 sek. Eweta Szidłauskaitie na dwóch strzelaniach pomyliła się 5 razy i stanęła na 2 schodku podium, pokonując dystans za 11 min. 53 sek. Maksim Kunczin na strzelaniu popełnił 7 błędów i zajął 6 miejsce z wynikiem 14 min. 08 sek.

Najmłodsi uczestnicy mistrzostw 2012 r ur. i młodsi rywalizowali na dystansie 1,2 km ze strzelaniem dwa razy leżąc z broni laserowej. W tej grupie nasi biathloniści dwukrotnie stanęli na najwyższym schodku podium. Rafał Boban na strzelnicy dwukrotnie był bezbłędny i zwyciężył, pokonując dystans za 5 min. 15 sek. W grupie dziewcząt Ekaterina Litwinowa także zajęła 1 miejsce, pokonując dystans za 6 min. 14 sek., na strzelaniu trafiając do wszystkich tarcz.

Zwycięzcy 1-3 miejsc zostali nagrodzeni dyplomami i medalami.

Gratulujemy zwycięzcom i medalistom dobrych wyników i życzymy sukcesu w kolejnych startach.