Vilniaus rajono biatlonininkai – olimpinio čempiono Algimanto Šalnos biatlono taurės nugalėtojai ir prizininkai

Spalio 15-16 d. Ignalinoje vyko olimpinio čempiono Algimanto Šalnos biatlono taurės varžybos, kuriose tarp 60 sportininkų iš Latvijos, Anykščių, Visagino, Vilniaus ir Ignalinos sėkmingai startavo Vilniaus rajono biatlonininkai.

Šeštadienį biatlonininkai startavo individualioje rungtyje distancijose nuo 4 iki 12,5 km su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint arba 3 kartus gulint, kur už netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama po 45 arba 30 sek. baudos. Pirmi 7,5 km starte stojo: Emilija Mincevič ir  Kotryna Kozlovskytė 7,5 km distancijoje, Daniel Buchovski ir Damian Rynkevič 10 km distancijoje, Alan Kašperov 12,5 km distancijoje. Emilija greitai važiavo riedslidėmis, pirmame šaudyme suklydo 3 kartus, antrame vieną, trečiame pataikė į visus taikinius ir pirmavo. Paskutiniame šaudyme stovint suklydo kartą ir užtikrintai nugalėjo merginų 2006-2007 gim. m. grupėje, 7,5 km įveikusi per 28 min. 33 sek. Kotryna Kozlovskytė šaudykloje suklydo 11 kartų ir finišavo 7 vietoje su rezultatu 39 min. 09 sek. Alan Kašperov startavo vaikinų 2004-2005 gim. m. grupėje. Alan niekaip negalėjo susitvarkyti su emocijomis šaudant, šaudykloje suklydo 15 kartų, greitai važiavo riedslidėmis ir užėmė 1 vietą su rezultatu 53 min.05 sek. Vaikinų 2006-2007 gim. m. grupėje Daniel Buchovski pirmoje ir antroje ugnies linijose klydo po du kartus ir pirmavo. Sekančiose dvejose ugnies linijose Daniel suklydo dar 6 kartus, bet labai greitai važiavo riedslidėmis ir nepaliko jokių šansų varžovams laimėti. Daniel finišavo pirmas, 10 km įveikęs per 38 min. 03 sek. Damian Rynkevič buvo greitas distancijoje, keturiose šaudymuose suklydo 10 kartų ir iškovojo taurę už 2 vietą, distancijoje užtrukęs 40 min. 35 sek.

2008-2009 gim. m. biatlonininkai startavo 7,5 km distancijoje. Lukaš Mincevič labai greitai važiavo riedslidėmis, trijose ugnies linijose klydo 6 kartus ir finišavo antras, distancijoje užtrukęs 21 min. 31 sek. Dominik Novickas  šaudykloje suklydo 8 kartus ir užėmė 5 vietą su rezultatu 25 min. 32 sek.  Mergaitės varžėsi 5 km distancijoje. Gabrielė Buchovskaja šaudykloje suklydo 6 kartus ir užėmę 2 vietą, distancijoje užtrukusi 20 min. 13 sek. Ant 3 nugalėtojo pakylos laiptelio atsistojo Eliza Šidlauskaitė. Eliza šaudykloje suklydo 9 kartus, distanciją įveikė per 22  min. 03 sek.  Mila Senkevič buvo greičiausia distancijoje, bet atliko keturis šaudymus vietoje trijų ir finišavo 6 vietoje. Mergaičių 2010-2011 gim. m. grupėje 4 km distancijoje nugalėjo Nika Kunčina. Nika distanciją įveikė per 18 min. 19 sek., šaudykloje suklydusi 6 kartus. Eveta Šidlauskaitė atsistojo ant 3 nugalėtojų pakylos laiptelio šaudykloje suklydusi 10 kartų, distanciją įveikusi per 21 min. 12 sek. Jauniausias varžybų dalyvis 9-metis Maksim Kunčin užėmė 4 vietą, atsilikęs vos 23 sek. nuo trečios. Maksim 4 km įveikė per 18 min. 36 sek. šaudykloje suklydęs 6 kartus.

Vilniaus rajono sporto centro direktorius

Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos biatlono mokytojas

Marijan Kačanovski