Biatloniści Rejonu Wileńskiego na podium biatlonowych zawodów o Puchar Mistrza Olimpijskiego Algimantasa Szałny w Ignalinie

15-16 października w Ignalinie biatloniści walczyli o Puchar Algimantasa Szałny w biatlonie.  W pierwszym dniu ponad 60 biatlonistów z Łotwy, Wisagini, Onikszt, Wilna, Ignaliny i rejonu Wileńskiego rywalizowali w wyścigu indywidualnym na dystansie od 4 do 12,5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, albo 3 razy leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 45 lub 30 sekund karnych.

Pierwszymi na starcie stanęli: Ałan Kaszperow na dystansie12,5 km, Daniel Buchowski i Damian Rynkiewicz na dystansie 10 km, Emilia Mincewicz i Kotryna Kozłowskitie na dystansie 7,5 km. Emilia Mincewicz szybko pokonała pierwsze 1,7 km, na strzelaniu leżąc pomyliła się 3razy i zajmowała 3 miejsce. Strzelając stojąc pudłowała raz i jechała na 2 pozycji. Na 3 strzelaniu była bezbłędna i wyszła na prowadzenie. Na ostatnim strzelaniu stojąc popełniła błąd i na mecie zajęła 1 miejsce, pokonując 7,5 km za 38 min. 23 sek. Ałan Kaszpierow był szybki na dystansie, na strzelnicy popełnił 15 błędów i na mecie zajął 1 miejsce, pokonując dystans 12,5 km za 53 min. 05 sek.

W grupie biatlonistów 2006-2007 r. ur. na starcie stanęli Daniel Buchowski i Damian Rynkiewicz. Daniel Buchowski uzyskał najlepszy wynik na dystansie, na pierwszym i drugim strzelaniu pomylił się po 2 razy i objął prowadzenie. Na dwóch ostatnich strzelaniach pudłował 6 razy i na mecie uzyskał najlepszy wynik, pokonując 10 km za 38 min. 03 sek. Damian Rynkiewicz na strzelaniu pomylił się 10 razy, ale szybko jechał na nartorolkach, dystans pokonał za 40 min. 35 sek. i zajął 2 miejsce.

Dziewczęta 2008-2009 r. ur. miały do pokonania 5 km. Gabriele Buchowska na trzech strzelaniach pudłowała po 2 razy i na mecie zajęła 2 miejsce, pokonując dystans za 20 min. 13 sek. Eliza Szidłauskaitie na strzelaniu pomyliła się 9 razy, dystans 5 km pokonała za 22 min. 03 sek. i stanęła na 3 schodku podium. Miła Sienkewicz miała dużego pecha – najszybciej jechała na nartorolkach, ale wykonała 4 strzelania zamiast 3 i na mecie finiszowała na 6 miejscu. Chłopcy rywalizowali na dystansie 7,5 km. Łukasz Mincewicz bardzo szybko jechał na nartorolkach, na 3 strzelaniach pomylił się 6 razy i na mecie zajął 2 miejsce. Łukasz Mincewicz dystans 7,5 km pokonał za 21 min. 31 sek., ustępując dla przedstawiciela Łotwy zaledwie 29 sek. Dominik Nowicki na strzelaniu pomylił się 8 razy i na mecie zajął 5 miejsce, pokonując dystans za 25 min. 32 sek.

W grupie dziewcząt 2010-2011 r. ur. na dystansie 4 km godnie wystąpiły Nika Kunczina i Eweta Szidłauskaitie. Nika szybko jechała na nartorolkach, na pierwszym i drugim strzelaniu pomyliła się po 3 razy, ostatnie strzelanie wykonała bezbłędnie i na mecie zajęła 1 miejsce, pokonując dystans 4 km za 18 min. 19 sek. Eweta Szidłauskaitie na strzelaniu popełniła 10 błędów, ale szybko jechała na nartorolkach i zajęła 3 miejsce, pokonując dystans za 21 min. 12 sek. Bardzo dobrze wystąpił najmłodszy uczestnik zawodów Maksim Kunczin, zajmując 4 miejsce i zabrakło tylko jednego strzału do miejsca na podium. Maksim na strzelaniu pomylił się 6 razy, dystans 4 km pokonał za 18 min. 36 sek.