Udany występ siatkarek z Awiżeń na turnieju mini siatkówki w Druskiennikach

W dniach 14-15 października w Druskiennikach odbył się międzynarodowy turniej mini siatkówki „Siatkówka łączy miasta” . W tym roku turniej połączył Druskienniki, Kowno, Ełk i Awiżenie. Od lat młodzi adepci siatkówki tych miast mimo, że walczą na siatkarskich parkietach, to przy okazji nawiązują trwałe przyjaźnie. My, nauczyciele, również darzymy siebie wielkim szacunkiem, aczkolwiek nie unikamy rywalizacji i korzystamy z każdej okazji. Turniej mini siatkówki odbywa się na nieco mniejszym boisku i skład drużyny stanowią tylko cztery zawodniczki. Do turnieju po 2 zespoły zgłosiły siatkarki z Ełku oraz siatkarki z Awiżeń. Kowno na turniej delegowało jeden zespół Szkoły Sportowej „Start”. Druskienniki reprezentowały siatkarki Klubu Sportowego „Drusportas”. Siatkarki MKS MOSIR-u Ełk broniły nie tylko barw swego miasta ale i zadbały o międzynarodowy status imprezy. Jeden zespół z Awiżeń reprezentował Szkołę Sportową Rejonu Wileńskiego, drugi – Gimnazjum w Awiżeniach. Jak zwykle o tym „kto jest kto” zadecydował rzucony los. Oba nasze zespoły świetnie wypadły. Tym razem ciut lepsze okazały się siatkarki reprezentujące Gimnazjum w Awiżeniach, które przez turniej przeszły jak burza, pokonując wszystkie zespoły i tracąc zaledwie jednego seta. Najtrudniejszy mecz rozegrały one z pierwszym zespołem gospodyń. To właśnie im po dramatycznym i stojącym na wysokim poziomie meczu udało się uszczknąć jednego seta u naszych zawodniczek. Nieco bardziej „wyboista” droga była u siatkarek Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego. Na swej drodze zaliczyły 4 wygrane i 2 porażki. Jednak tego im wystarczyło, aby mogły się cieszyć z miejsca trzeciego. Na podium dwa zespoły z rejonu wileńskiego rozdzieliły siatkarki pierwszego zespołu z Druskiennik.

Trzeba zaznaczyć dobrą organizację turnieju, nienaganną i uczciwą pracę sędziów, sympatyczną postawę kibiców oraz wyrównany poziom. Przegrani byli tylko na papierze, natomiast w rzeczywistości wszyscy uczestnicy zaczerpnęli masę pozytywnych emocji, doświadczenia i nawiązali nowe przyjaźnie. Podczas uroczystej gali deklaracji zwycięzców panowała świetna atmosfera i tylko myśl, że przygoda pod nazwą „Siatkówka łączy miasta” za chwilę dobiegnie końca, sprawiał lekkie poczucie żalu. Mamy nadzieję, że już w krótce znów się spotkamy. A taka okazja nadarzy się niebawem. Podczas zamknięcia turnieju miałem przyjemność podziękować gospodarzom za turniej i zaprosić do nas na turniej, który odbędzie się 4-6 listopada i będzie poświęcony Świętu Niepodległości. Siatkarki z Ełku również zostały zaproszone do nas z czego bardzo się ucieszyły i obiecały, że koniecznie skorzystają z zaproszenia i stawią się w nieco mocniejszym składzie.

Organizatorzy nie tylko zadbali o świetną organizację turnieju ale również zadbali o program poza sportowy. Wszyscy uczestnicy skorzystali z Parku Wodnego Aqua, była zorganizowana wycieczka po Druskiennikach. Po zakończeniu turnieju z przewodniczką panią Rasą wyszliśmy na spacer uliczkami miasta. Pogoda nam dopisała i w barwach złotej jesieni podążyliśmy uliczkami miasta – uzdrowiska. Uważnie słuchaliśmy o historii założenia miasta, jego rozwoju, o leczniczych właściwościach powietrza, wody i gleby, słuchaliśmy legend i ciekawostek związanych z tym uroczym zakątkiem naszej ziemi. Skosztowaliśmy wody źródlanej o bardzo dziwnym smaku, dotknęliśmy do murów kościoła Matki Bożej Szkaplerznej, na chwilę przykucnęliśmy na ławeczce dla samotnych.

Przed rozstaniem oklaskami dziękowaliśmy organizatorom za zaproszenie, licząc, że oni również skorzystają z naszego zaproszenia i to rozstanie będzie tylko chwilowe.

Nauczyciel siatkówki Szkoły Sportowej

Samorządu Rejonu Wileńskiego