Otwarte Mistrzostwa Rejonu Wileńskiego w biegach przełajowych w Niemenczynie

W dniu 23 października przy biatlonowej strzelnicy w Niemenczynie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Rejonu Wileńskiego w biegach przełajowych, zorganizowane przez Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Samorządu Rejonu Wileńskiego wraz z Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego.

Liczny udział w biegach wzięli uczniowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, wśród nich: sportowcy z Niemenczyna, których szykują nauczyciele Marian Kaczanowski i Radosław Aleksandrow, sportowcy z Podbrzezia, Rzeszy i Jęczmieniszek, których szykuje nauczyciel Vytautas Gražys, biegacze, reprezentujące Czarny Bór, których szykuje nauczycielka Wioleta Pawtel.

Na starcie ustawiła się również duża grupa mieszkańców z Niemenczyna i okolic.

Pierwsi na dystansie 500 m wystartowali chłopcy i dziewczęta, urodzeni w 2013 roku i młodsi, gdzie zwycięzcami zostali uczniowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. Jekaterina Litwinowa zwyciężyła z wynikiem 1 min. 58 sek. W grupie chłopców pierwsze miejsce wywalczył Maksim Kunčin, pokonując dystans za 1 min. 57 sek. Wśród dziewcząt, urodzonych w latach 2012-2011, najszybszą była Kamila Poźniak z Sakiszek, osiągając czas 2 min. 05 sek. Rafał Boban z Bezdan pokonał dystans za 1 min. 55 sek. i zajął 1 miejsce. Dziewczynki, urodzone w latach 2010-2009, startowały na dystansie 1000 m. Zwyciężczynią została Zuzana Liachowicz z Podbrzezia, która dystans pokonała za 3 min. 55 sek. Najszybszym w grupie chłopców był Aleksander Subotkiewicz z Czarnego Boru z wynikiem 5 min. 05 sek.

Biegacze 2007-2008 r. ur. startowali na dystansie 1000 m, gdzie również najlepsze wyniki pokazali sportowcy Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. W grupie dziewcząt zwyciężyła Karolina Leszczewskaja z Podbrzezia, która przebiegła za 3 min. 47 sek. W grupie chłopców zwyciężył Titas Bukauskas także z Podbrzezia, który dystans 2000 m pokonał za 7 min. 15 sek.

Następnie na starcie 3000 m stanęli chłopcy 2006-2004 r. ur. Po pokonaniu pierwszego 1000 m zawodnicy przebiegli przed widzami przez strzelnicę i ponownie skierowali się do lasu, aby rywalizować na trasie o długości 1000 m. Po kilku minutach pierwszy na mecie pojawił się Daniel Bartusewicz z Podbrzezia, który po 10 minutach i 12 sek. został zwycięzcą.

W kategorii Open wśród kobiet zwyciężczynią została Tatjana Sakalauskiene z Rzeszy, która 3000 m pokonała za 11 min. 52 sek. Na odcinku 5000 m w grupie wiekowej mężczyzn, ur. w 2003-1981 r., zwyciężył Tomas Jatejko z Niemenczyna, pokonując dystans za 17 min. 34 sek. W najstarszej kategorii wiekowej wśród mężczyzn złoty medal zdobył Petras Pranckūnas z Wilna, 5000 m pokonując za 18 min. 13 sek.

Zwycięzcy i zdobywcy 1-3 miejsc zostali nagrodzeni medalami i nagrodami rzeczowymi, które sfinansował Samorząd Rejonu Wileńskiego.

Alina Ławrynowicz

nauczyciel piłki nożnej