Turniej piłki siatkowej wśród dziewcząt w Awiżeniach

3 grudnia w Awiżeniach odbył się turniej piłki siatkowej wśród dziewcząt pod patronatem centrum sportowego ZPL. W zawodach wzięły udział siatkarki z gimnazjum im. Jana Pawła II, gimnazjum im Józefa Ignacego Kraszewskiego, z Podbrzezia, siatkarki Niemenczyńskiej Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego i Gimnazjum z Awiżeń.

Zawody były rozegrane systemem brazylijskim do dwóch wygranych setów. Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze, gdyż zawodniczki dobrze się znały. To już nie pierwszy turniej, w którym te zespoły dzieli siatka, a łączy wspólna miłość do siatkówki.  Niektóre mecze zakończyły się dopiero po team breaku, a poszczególne sety na przewagi. Nikomu łatwej drogi nie było. W meczu o medal brązowy spotkały się dwa stołeczne zespoły. Po zaciętym meczu minimalnie lepsze okazały się dziewczęta z gimnazjum im Józefa Ignacego Kraszewskiego. Siatkarki z gimnazjum im. Jana Pawła II musiały zadowolić się miejscem czwartym i doświadczeniem pozyskanym podczas turnieju. W meczu o złoto zawalczyły zespoły z rejonu Wileńskiego. Siatkarki z Awiżeń były najmłodszym zespołem turnieju, natomiast siatkarki z Podbrzezia najbardziej doświadczonym. Tym razem jednak młodość wzięła górę i po team breaku siatkarki Niemenczyńskiej Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego i Gimnazjum z Awiżeń cieszyły się zwycięstwem. Zamknięcie turnieju i dekorację zespołów rozpoczęliśmy od krótkiego podsumowania. Nauczyciele dzielili się wrażeniami i wszyscy byli zgodni co do jednego, jeżeli podróże kształcą, treningi czynią mistrza, to turnieje doskonalą umiejętności i wyzwalają pozytywne emocje, których tak brakuje w życiu codziennym. Mówiliśmy o tym, że młodzieży brakuje zawodów, rywalizacji sportowej i czepiamy się każdej możliwości, by w należyty sposób wynagrodzić młodzieży za pracę wykonaną na treningach. Nieraz my nauczyciele mamy swoje plany, ale w takich okolicznościach bez wahania rezygnujemy z nich dla dobra wychowanek i podporządkujemy się dla dobra młodzieży. Goście podkreślili, że placówka szkolna w Awiżeniach jest tym miejscem, dokąd zawsze wracają z ogromną radością, bo tutaj zawsze panuje dobra atmosfera i serdeczna gościnność.

Dekorację rozpoczęła Dyrektor Gimnazjum w Awiżeniach Pani Alicja Bylińska w asyście córek, które tym razem pełniły funkcje hostess. Ciut starsza, Adriana od kilku miesięcy sama rozpoczęła przygodę z siatkówką, młodsza, Greta musi jeszcze trochę zaczekać, ale mam nadzieję pójdzie w ślady starszej siostry. Podczas turniejów, które odbywają się u nas staramy się by nikt z Awiżeń nie wyjechał z pustymi rękoma. Więc dziewczynki z gimnazjum Jana Pawła II otrzymały breloczki na klucze w formie piłki siatkarskiej. To pewnego rodzaju znak przynależności do rodziny siatkarskiej. Mamy nadzieję, że dziewczynki nie porzucą ją przez lata szkolne, a być może i dłużej. Centrum sportowe zadbało o tym, by wszystkie drużyny otrzymały puchary, a drużyny z podium również medale w odpowiednim kolorze. Liczymy na kontynuację owocnej, sportowej współpracy z centrum i w przyszłości.

Nauczyciel siatkówki

Niemenczyńskiej Szkoły Sportowej