Wycieczka edukacyjna do Trok

29 grudnia kolektyw Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie edukacyjną wycieczką do Trok pożegnał mijający 2022 rok. To była wycieczka, która połączyła pożyteczne z przyjemnym. Do pożytecznych aspektów możemy zaliczyć lekcję lepienia i produkcję kibinów, wycieczkę z przewodnikiem po zamku Trockim, możliwość w komnacie arsenałowej dotknąć średniowiecznego oręża, kopii, miecza, łuku, zbroi rycerskiej, usłyszeć historii zamku i księstwa litewskiego, z przewodnikiem Dariusem zanurzyć się w dziejach dawno minionych wieków. Do przyjemności możemy zaliczyć wspólnie spędzony czas, posiłek, który sporządziliśmy własnoręcznie, spacer uliczkami Starych Trok, pamiątkowe zdjęcia i satysfakcję z obcowania we własnym gronie.

Specyfika pracy Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie, a szczególnie duża rozpiętość geograficzna jej poszczególnych dyscyplin, powoduje, że bardzo rzadko spotykamy się razem. W nazwie istniejąca miejscowość (Niemenczyn) wskazuje lokację siedziby, a bynajmniej nie miejsce naszej pracy. Prawie każda dyscyplina sportowa ma swoje centrum odległe od Niemenczyna nieraz na dziesiątki kilometrów. Lekka atletyka mieści się w Podbrzeziu, piłka nożna w Rudominie, strzelectwo w Zujunach, tenis stołowy w Mickunach, siatkówka w Awiżeniach i Suderwiu, hokej na trawie w Rudominie, pięściarstwo w Rzeszy i Ławaryszkach, zapasy w Wałczunach. I tylko piłka nożna, biatlon i narciarstwo ma ten luksus, że siedziba i jej ośrodek jest w tym samym miejscu. Więc taki wyjazd, to była ta rzadka, lecz świetna okazja, by raz jeszcze spotkać się wszystkim razem, podsumować mijający rok, życzyć sobie powodzenia w następującym roku, żartować, śpiewać, bawić się, a przy okazji lepiej się poznać.

Myślę, że to był świetny pomysł i być może taka integracja w ciut luźniejszej atmosferze byłaby wskazana nie raz do roku, a co najmniej kilka. Liczymy, że taki pomysł zostanie zaakceptowany jak przez administrację w Niemenczynie, tak też przez szeregowych pracowników rozsianych po całym rejonie wileńskim.

Nauczyciel siatkówki

Szkoły Sportowej