Medalowe żniwo narciarzy Rejonu Wileńskiego na II rodzinnych Polonijnych Mistrzostwach w narciarstwie biegowym na Wiśle

W dniach 18-20 grudnia w Polsce odbyły się II Polonijne Mistrzostwa w narciarstwie biegowym i Nordic Walkingu, w których wzięli udział przedstawiciele Czech, Austrii, Norwegii, Białorusi, Luksemburgu, Norwegii, Niemiec, Litwy. Mistrzostwa na Wiśle można nazwać „rodzinne”, bo panująca atmosfera wśród rodaków z wielu państw świata to potwierdzała. Spotkania, biesiady, wspólne kibicowanie i dopingowanie swoim rywalom w czasie trwania zawodów, a na twarzach nie było widać zmartwienia z powodu przegranej, tylko zadowolenie z udziału w zawodach i możliwości sprawdzenia swoich kondycji fizycznych. To były mistrzostwa, a znaczy była rywalizacja i medale. Przedstawiciele Rejonu Wileńskiego, jak należało, byli na wysokości, zgarniając prawie wszystkie medale, a nieraz zajmując całe podium medalowe.

19 grudnia odbyła się rywalizacja w stylu klasycznym, a 20-ego narciarze rywalizowali w stylu łyżwowym na dystansach 1,4 albo 2,8 km. W pierwszym dniu na trasach biegowych nasz rejon reprezentowało 19 narciarzy, a w drugim, 20 grudnia, dołączyło 6 biatlonistów, którzy jeszcze 18 grudnia startowali w Finlandii na Biatlonowym Pucharze Państw bałtyckich w Imatra, którzy zajęli 4 pierwsze, drugie i trzecie miejsca. Prawie wszyscy przedstawiciele rejonu stołecznego stanęli na podium, a złotymi medalistami w poszczególnych grupach wiekowych zostali Miła Sienkiewicz, Nika Kunczina, Gabriela Buchowska, Austeja Gasiancewa, Milena Bernatowicz, Jadwiga Juniewicz, Maksim Kunczin, Rafał Boban, Daniel Siemaszko, Dominik Nowickas, Łukasz Mincewicz, Radosław Aleksandrow, Władas Szidłauskas, Romuald Noreika i Marian Kaczanowski.

30 grudnia Młodzieżowymi Mistrzostwami Litwy w biatlonie nasi sportowcy pożegnają stary 2022 rok, a zawodami Pucharu Państw Bałtyckich w biatlonie 5-8 stycznia w Madonie rozpoczną nowe 2023-roczne zmagania.

Pozdrawiamy naszych sportowców i życzymy kolejnych zwycięstw.

Marian Kaczanowski

dyrektor Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego,